В Одесі відбувся регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України» (ФОТО)

В Одесі відбувся регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України» (ФОТО). одеса, адаптація, міське середовище, форум ветеранів сильні україни, інвалідність

В Одесі відбувся регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України». одеса, адаптація, міське середовище, форум ветеранів сильні україни, інвалідність

В Одесі відбувся форум ветеранів «Сильні України», учасники якого обговорили питання покращення роботи реабілітаційних центрів та адаптації міського середовища для осіб з інвалідністю.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як заявив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко, МВС активно залучає ветеранів до роботи у соціальних підрозділах: «Ми залучаємо до операторів системи 112 наших героїв, які користуються колісними кріслами. Такі центри були відкриті в Києві та Львові, цього року плануємо відкрити центр в Одесі. Ми запрошуємо ветеранів брати в цьому участь».

За словами голови наглядової ради Одеського державного університету внутрішніх справ, народного депутата Олексія Леонова, від початку повномасштабної війни понад 50 тисяч військових та цивільних українців втратили кінцівки.

«Ми маємо велику мету — створити в Одесі національний хаб з реабілітації. Ми вважаємо, що Одеса має для цього все необхідне: мережу санаторно-курортних закладів, фахівців, природні умови, а головне — велике бажання. В такий спосіб ми хочемо висловити свою глибоку шану та подяку, всім хто захищав та продовжує захищати Україну», — сказав він.

В Одесі відбувся регіональний спортивний форум ветеранів «Сильні України». одеса, адаптація, міське середовище, форум ветеранів сильні україни, інвалідність

Перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Харлов зауважив, що на сьогодні в області 17 закладів охорони здоров’я надають послуги з реабілітації.

«Ми продовжуємо роботу спільно із міжнародними партнерами та представниками бізнесу для розвитку напрямку реабілітації в регіоні. Основне завдання, яке постає перед нами, – не витрачати кошти з держбюджету на це, а долучати до проєктів з реабілітації донорів. Одещина має бути південним хабом з реабілітації», – зазначив посадовець.

Він нагадав, що на Одещині відновили реалізацію деяких проєктів недобудованих реабілітаційних центрів. Зокрема, у Южному, де центр був побудований на 70%. Ще один реабілітаційний центр будується в Ізмаїлі.

В Одесі планують у червні завершити будівництво фізкультурного диспансеру біля Куликового поля його. Зараз умісті діє реабілітаційний центр Recovery.

Водночас президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт наголосив на необхідності розвивати й ветеранський спорт, а для цього насамперед потрібна інфраструктура.

«З початку війни ми втратили більш як 500 спортивних об’єктів. Без інфраструктури не буде відновлення. Також без відповідної інфраструктури пораненим захисникам буде важко проходити реабілітацію – це питання номер один», – наголосив Гутцайт.

Своєю чергою представник урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю обласної державної адміністрації Олег Соколов зауважив, що міське середовище в Одесі не відповідає потребам людей з інвалідністю. Зокрема, в місті немає укриттів, куди у разі обстрілу могли б спуститися люди з вадами зору чи особи у візках. Цю проблему запропоновано вирішити коштом ОСББ.

В Одесі відбувся форум ветеранів «Сильні України» / Фото: Ніна Ляшонок, Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*