В Запоріжжі показали, як діти проходять реабілітацію в оновленному відділенні центру соцобслуговування (ФОТО)

В Запоріжжі показали, як діти проходять реабілітацію в оновленному відділенні центру соцобслуговування (ФОТО). запоріжжя, відділення комплексної реабілітації, послуга, фахівець, інвалідність

В Запоріжжі показали, як діти проходять реабілітацію в оновленному відділенні центру соцобслуговування. запоріжжя, відділення комплексної реабілітації, послуга, фахівець, інвалідність

В Запоріжжі працює оновлене відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Вознесенівського району міського центру соцобслуговування. Раніше воно знаходилось у орендованому приміщені школи, але це було незручно для дітей та їх батьків. Тепер відділення переїхало у реконструйоване приміщення в центрі району. На придбання нового реабілітаційного оснащення з міського бюджету було виділено 1 млн грн, на ремонт – понад 3 млн грн. 22 січня спеціалісти показали, як діти проходять реабілітацію у нових умовах.

Відділення реабілітації Вознесенівського району відкрито ще у жовтні 1998 року. Тут приймають дві категорії дітей: до 3-х років, які належать до групи ризику, та з 3 до 18 років, які мають інвалідність.

Діти тут отримують реабілітаційну допомогу фахівців: коригування порушень розвитку, зменшення та подолання фізичних та психічних порушень, розвиток соціальних та побутових навичок.

У 2019 році відділення переїхало до більш зручного приміщення з сучасним ремонтом та новітнім спецобладнанням, тому з’явилися додаткові можливості реабілітації дітей з інвалідністю. Так, за 2019 рік тут отримали реабілітаційні послуги 50 дітей, 9 з них – з важкими формами інвалідності.

Всього в структурі Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування працюють 7 відділень комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Щорічно в них проходять реабілітацію більше 400 дітей.

У Вознесенівському відділенні зараз працюють 11 фахівців. Щоб стимулювати роботу педагогів у кожному реабілітаційному відділенні, міська влада вирішила додати до основної зарплати ще 50% посадового окладу, виділивши ці кошти з міського бюджету.

– Кожна дитина у нас проходить індивідуальну програму реабілітації. У нас є вчителі-реабілітологи, практичні психологи, вчитель-дефектолог, соціальний вихователь, соціальний педагог, фахівець з психічної реабілітації – значно розширили спектр послуг завдяки тому, що набрали нових спеціалістів. Тепер ми можемо надавати більш якісні послуги, приділяти більше часу та уваги дітям. Також у нас тепер є дуже корисне для реабілітації обладнання – вертикалізатор та корекційно-розвиваючий комплекс Тімоко – він сприяє розвитку пам’яті, уваги, рухливості. Раніше цього обладнання дуже не вистачало, – розповіла завідувачка відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Вознесенівського району Луїза Цвєткова.

Відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Вознесенівського району знаходиться за адресою проспект Соборний, 182-а, телефон 707-51-62.

Запорізька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*