Віктор Ляшко підписав Меморандум про співпрацю МОЗ із Superhumans Center (ФОТО)

Віктор Ляшко підписав Меморандум про співпрацю МОЗ із Superhumans Center (ФОТО). superhumans center, віктор ляшко, моз, меморандум, співпраця

Віктор Ляшко підписав Меморандум про співпрацю МОЗ із Superhumans Center. superhumans center, віктор ляшко, моз, меморандум, співпраця

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко взяв участь у підписанні угоди про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я України та Superhumans Center.

Основною метою спільної діяльності у межах угоди є співпраця у протезуванні, реконструктивній хірургії, психологічній підтримці та реабілітації військових і цивільних громадян, які постраждали внаслідок військової агресії росії. У майбутньому така співпраця дозволить використовувати інноваційні технології, зокрема штучний інтелект, що в свою чергу значно підвищить якість життя постраждалих українців та дозволить їм бути активними у соціумі.

«Нині ми живемо у час великих трансформацій в системі охорони здоров’я. Тому такий інноваційний проєкт як Superhumans Center важливий для кожного українця. Адже війна сьогодні однозначно торкнулась кожного, когось було поранено фізично, а когось – психологічно. Саме тому кожен з нас має пройти власний шлях змін і певної реабілітації, щоб повернутися до повноцінного життя після цієї жорстокої війни. Створення такого центру в Україні є дуже почесною справою, адже наші люди є героями, і ми прагнемо зробити все, аби українці мали доступ до найкращого, що є у світі», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За словами міністра, проєкт одразу поєднуватиме три важливих аспекти, зокрема медичний, психологічний та соціальний.

Медичний напрям включатиме якісне протезування, лікування та реабілітацію в себе вдома. Адже тепер не потрібно буде їхати в Європу чи США, щоб обслуговувати протез та отримувати кваліфіковану допомогу. Мова йде про розвиток в Україні цілої галузі (протезування та реабілітації) та формування великих команд професіоналів, адже в клініці працюватиме навчальний центр для медиків.

Другий аспект є психологічним, коли в клініці медики працюватимуть з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР). І це стосується як військових, так й тих, хто став безпосереднім свідком боїв, насилля чи інших жахів війни. Отримати ПТСР може і людина, яка пережила війну далеко від лінії фронту.

Третім є соціальний аспект, адже Superhumans – це не лише клініка, а й формування нового ставлення до людей з інвалідністю та людей із травмами війни. Це філософія рівності та гідності. Бо кожен українець є «суперлюдиною».

Ольга Руднєва, генеральна директорка Superhumans Center, прокоментувала: «Підтримка МОЗ багато значить для нас, адже ми маємо на меті створити спільну екосистему з державними закладами під час надання комплексної програми підтримки постраждалих від війни. Наше завдання — створити модель надання повної послуги людям, які втратили кінцівки, потребують реабілітації або реконструктивної хірургії. Віримо, що разом з МОЗ ми зможемо зробити таку послугу максимально якісною і доступною та масштабувати її в рамках України. Окреме завдання для нас — це навчання та підвищення кваліфікації фахівців на базі Superhumans, які б могли впроваджувати філософію відновлення постраждалих під час війни по всій Україні».

Відтак, багатофункціональний заклад охорони здоров’я – Superhumans Center з’явиться на Львівщині вже незабаром та стане прикладом партнерства між державою та приватними благодійними ініціативами. Клініка спеціалізуватиметься на протезуванні для дорослих і дітей, хірургічних операціях із реконструкції та відновлення понівечених частин тіла або обличчя, а також лікуванні посттравматичного стресового розладу.

Відтепер наші захисники матимуть доступ до сучасної та новітньої медицини, яка вже сьогодні існує у провідних клініках світу та рятує життя.

Нагадуємо, що створення закладу відбуватиметься через модернізацію та переустаткування державної лікарні, яка нині діє в регіоні. Наразі розпочалася підготовка до її реконструкції.

Міністерство охорони здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*