Вінниця-Нансі: можливості нашого міста в протезуванні та реабілітації військових та цивільних, та які перспективи відкриває співпраця із французькими партнерами – про це говорили 4 жовтня на зустрічі фахівці галузі обох міст в режимі відеоконференції. Нагадаємо, співпраця в сфері протезування та ортопедії – один із ключових напрямів взаємодії із Нансі, який був озвучений під час підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо встановлення побратимських відносин. Наразі з візитом у французькому місті перебуває перша офіційна вінницька делегація на чолі із заступницею міського голови Галиною Якубович. Результатом має стати підготовка пакета документів, націлених на розвиток партнерства у тому числі у медичній сфері.
Потенційні вектори розвитку співпраці були у центрі уваги зустрічі. В аудиторії у Вінниці вона зібрала представників департаменту охорони здоров’я міської ради, а також державних, комунальних та приватних закладів медицини, які надають послуги із протезування та реабілітації.
Внаслідок війни кількість постраждалих, які потребують такої допомоги в Україні значно зросла. Говорити про якісь точні підрахунки наразі неможливо, позаяк статистика змінюється ледь не щодня. У Вінниці встановлюють сучасні протези і роблять це швидко та якісно. Однак, є потреба у застосуванні новітніх світових практик, зазначила заступниця Вінницького міського голови Галина Якубович.
«Сьогодні дуже важливо мати можливість бачити та вивчати новітній досвід. Адже ви знаєте, що в Україні триває повномасштабна війна і, на жаль, дуже багато наших громадян – і військових, і цивільних, – потребують протезування. Тому це дуже актуально для України нині», – каже Галина Якубович.
Інститут Жана Ламура у Нансі – це потужна науково-дослідницька лабораторія, яка знаходиться у партнерстві з тридцятьма країнами світу та співпрацює із 150 підприємствами. Відтак є можливість швидко реалізовувати у життя всі новітні експериментальні зразки, зазначив пан Жан Філіп Жель, професор, керівник напрямку розробки нано-біологічних матеріалів.
За його словами, у своїй практиці фахівці центру використовують лише екологічні та безпечні матеріали, а серед розробок переважають електромеханічні протези, що дозволяють максимально відтворити життєві біометричні показники втрачених кінцівок. При всьому тому важливою є також фінансова сторона їх виготовлення: витрати мають бути економічно обґрунтованими відповідно до індивідуальних потреб кожного пацієнта.
«Ми можемо надати всю необхідну інформацію щодо підбору матеріалів для виготовлення ортезів та протезів, їх форми та шляхів реабілітації людей як із тимчасовою формою інвалідності, так і пожиттєвою. Все для того, щоб максимально повернути їх до повноцінного життя», – каже доктор Жель.
Своєю чергою вінницькі колеги наголосили на необхідності налагодження системного обміну досвідом як шляхом організації навчань фахівців у Нансі, так і безпосередньо на базі вінницьких протезно-ортопедичних підприємств та лікарень. А також залучення до відповідних міжнародних форумів та конференцій. Крім того, великі сподівання на французьку сторону покладають і щодо отримання новітнього обладнання та техніки.
«Нас дуже цікавить співпраця щодо якісного протезування та якісної реабілітації, адже ці напрями мають йти у тандемі, – наголосив директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш. – У своїй роботі ми використовуємо принцип «мультидисциплінарна реабілітація», що характеризує комплексний підхід до лікування пацієнтів. За результатами нашої сьогоднішньої зустрічі ми сформуємо окремі робочі групи реабілітологів та протезистів із включенням фахівців профільної медицини, які матимуть можливість у подальшому переймати найкращі французькі практики та засвоювати навички роботи із новими розробками».
На завершення зустрічі Олександр Шиш висловив сподівання на тривале та плідне співробітництво із партнерами з міста Нансі у сфері охорони здоров’я.
«У нас попереду ще дуже багато роботи та викликів. Маємо надію, що сьогоднішня зустріч матиме гарне продовження», – зазначив директор департаменту.