Впровадження послуги раннього втручання у Краматорську

Впровадження послуги раннього втручання у Краматорську. краматорськ, засідання, послуга, раннє втручання, інвалідність

Впровадження послуги раннього втручання у Краматорську. краматорськ, засідання, послуга, раннє втручання, інвалідність

Якщо у родині народжується дитина, в якої, на жаль, діагностовано патології, то успішне лікування та зменшення важкості її стану багато в чому залежіть від того, якнайшвидше немовля та батьки отримають допомогу лікарів, реабілітологів та інших спеціалістів. У Краматорську послуга раннього втручання вже частково впроваджується у Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Оберіг».

Маленька дитина не існує сама по собі, це очевидний факт. Сім’я, в якій вона росте, має найважливіше значення, тільки батьки встановлюють з малюком відносини любові й прив’язаності. Іноді батькам необхідна допомога: кожна десята сім’я з дитиною з народження до трьох років (включно) потребує послуги раннього втручання. Раннє втручання – це співпраця батьків і цілої команди спеціалістів. Мета послуги – запобігти розвитку порушень дитини, нормалізувати життя родини, допомогти батькам краще розуміти, розвивати та піклуватися про свою дитину.

В рамках проєкту «Розвиток потенціалу професіоналів та батьків задля захисту інтересів та впровадження послуги раннього втручання», за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine та Консорціуму партнерських організацій за фінансової підтримки Німецького уряду та Німецького банку розвитку (KfW) проходить багатомодульний навчальний тренінг для команд Донецької і Луганської області.

Фахівці Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Оберіг» Краматорської міської ради залучені до проєкту і навчаються надавати послугу раннього втручання сім’ям Краматорська.

Процес навчання команд Донецької і Луганської області рухається динамічно й насичено. Спеціалісти вчаться застосовувати такі втручання, що вбудовуються в повсякденне життя, допомагають зберегти нормальний спосіб життя кожної родини, полегшити виконання повсякденних справ та вплинути на розвиток дитини.

Про все це йшла мова на засіданні круглого столу у Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Оберіг» Краматорської міської ради 16 червня. На нараді вирішувалось питання стосовно впровадження послуги раннього втручання у Краматорську.

В ній взяли участь заступник голови Краматорської міської ради Олена Катальнікова, доктор психологічних наук , національний тренер з раннього втручання, виконавчий директор БФ «Інститут раннього втручання» Ганна Кукуруза, представники Департаменту Управління соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації, директор Державної реабілітаційної установи “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас” Світлана Фоміна, начальник УП і СЗН Полина Гришичева, учасники програми «Батьки за раннє втручання в Україні» та фахівці Центру.

В Центрі з 2017 року надається послуга ранньої реабілітації з елементами раннього втручання. Для впровадження її в повному обсязі необхідно вирішити ряд питань: фінансування, законодавча база та інше.

Учасники наради акцентували увагу на тому, що послуга раннього втручання в місті Краматорськ сприятиме зміцненню сімей, які виховують дітей з особливими потребами. У довгостроковій перспективі така діяльність дозволить максимально соціально включити дитину та її родину до суспільного життя, знизити витрати на спеціальну освіту і догляд.

Прес-служба

Краматорська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*