Яких фахівців бракує в Україні для реабілітації військових і цивільних

Яких фахівців бракує в Україні для реабілітації військових і цивільних. військовий, психолог, психотерапевт, травмотерапевт, цивільний

Є великий брак психологів, психотерапевтів та травмотерапевтів.

Яких фахівців бракує в Україні для реабілітації військових і цивільних. військовий, психолог, психотерапевт, травмотерапевт, цивільнийФОТО: LEXINFORM.COM.UA

Через повномасштабну війну в Україні все більше військових та цивільних потребують реабілітації як фізичної, так і психологічної. Вже зараз у Львові з’являються реабілітаційні центри, однак щодня все більше військових потребуватимуть протезування та ментальної реабілітації. Водночас в країні зараз надто мало фахівців, зокрема фізичних терапевтів, зазначив фізичний терапевт, засновник медичного центру фізичної терапії та медицини болю «Інново» та старший бойовий медик Ярополк Пшик під час дискусії Tvoemisto.tv «Незламні Суперлюди. Як організована реабілітація військових на Львівщині.

За його словами, в Україні було надто мало фізичних терапевтів і до війни. Одна з причин – відсутність стандартів навчання.

«Відновлення військових – це дуже довга історія. Мусить бути ціла команда людей, яка працює з ними. Не лише психотерапевти чи реабілітологи, а й фізичні терапевти», – каже він.

Крім того, викладач Львівської медичної академії ім. А. Крупинського, лікар-психіатр, психотерапевт, кандидат медичних наук, консультант з ментального здоров’я Superhumans Центр Роман Ліщук сказав, що є дуже сильний брак реабілітологів. За його словами, третій рік поспіль один з військових університетів не може створити кафедру медичної реабілітації через те, що немає достатньо викладачів. Тому підготовка реабілітологів не відбувається.

«Ми маємо великий брак психологів, психотерапевтів та травмотерапевтів. Адже це специфічне навчання, яке потребує послідовності та сертифікації. Не кожен з психологів готовий працювати з надмірними людськими переживаннями. Тому не всі йдуть працювати у цю царину», – повідомив Роман Ліщук.

Голова консультативно-координаційного центру при ЛОВА Галина Бордун додала, що в Україні також недостатньо психотерапевтів. Неможливо навчити людину психотерапії за короткий термін, тому професійні лікарі мусять мати вищу освіту, а це 8– 10 років навчання, каже вона.

Наталія Вареник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*