Безбарʼєрність та інклюзивність: у підрозділах поліції Буковини покращують умови доступності для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

Безбарʼєрність та інклюзивність: у підрозділах поліції Буковини покращують умови доступності для людей з інвалідністю (ВІДЕО). сторожинець, доступність, поліція, інвалідність, інклюзивність

Безбарʼєрність та інклюзивність: у підрозділах поліції Буковини покращують умови доступності для людей з інвалідністю. сторожинець, доступність, поліція, інвалідність, інклюзивність

У рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору та надання якісних поліцейських послуг, відділення поліції № 1 (м. Сторожинець) Чернівецького РУП облаштували відповідно до потреб маломобільних груп населення. Умови доступності у територіальному підрозділі поліції проінспектувала керівниця ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист».

У квітні минулого року у відділенні поліції відкрили фронт-офіс та впровадили інформаційну підсистему Нацполіції України «Custody Records». Нині там створено умови, які відповідають європейським стандартам дотримання прав людини та принципу безбар’єрності. На території підрозділу поліції облаштовані спеціальні паркомісця для людей з інвалідністю.

Для того, аби люди на кріслах колісних могли безперешкодно потрапити у приміщення поліції, функціонує пандус і кнопка виклику співробітника поліції, який допоможе у будь-якій ситуації.

Безбарʼєрність у відділенні поліції №1 (м. Сторожинець) ЧРУП проінспектувала голова громадської організації «Чернівецьке об’єднання «Захист», членкиня «Ради безбар’єрності» при Кабінеті міністрів України Марія Нікітіна, яка працює у сфері захисту прав людей з інвалідністю та з дитинства пересувається кріслом колісним.

Марія перевірила, як облаштовані та наскільки функціональні у підрозділі поліції умови для людей з інвалідністю.

Відвідувачку зустріли та продемонстрували роботу фронт-офісу і системи відеоконтролю «Custody Records» старша інспекторка з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією в Чернівецькій області) управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини НПУ Альона Тодоріко та інспекторка з дотримання прав людини відділення №1 (м. Сторожинець) Чернівецького районного управління поліції Інна Нуцул.

Марія Нікітіна оглянула кімнати для проведення процесуальних заходів, слідчих дій, проведення інтерв’ю із затриманими, роботи з дітьми та спеціальну вбиральню для маломобільних груп населення. Про систему безперервного відеонагляду «Custody Records» у підрозділі жінці детальніше розповів начальник чергової частини відділення поліції №1 (м. Сторожинець) ЧРУП Степан Мікіцел.

Гостя зауважила, що почувається у територіальному підрозділі поліції безпечно та комфортно:

– Приємно здивована системою безбар’єрності. За допомогою облаштованого пандусу люди, які пересуваються на кріслі колісному, можуть самостійно зайти у приміщення поліції та звернутися по допомогу. Звичайно, меж вдосконалення та створення безбар’єрного простору немає, але наразі у тут створені дієві і фізично доступні умови для громадян, зокрема й для людей з інвалідністю.

Нині Головне управління Національної поліції в Чернівецькій області продовжує створення безбар’єрного простору. Відтак, громадська організація «Чернівецьке об’єднання «Захист» готує для буковинських поліцейських рекомендації щодо створення безбарʼєрних умов для маломобільних груп населення, які буковинські поліцейські враховуватимуть при облаштуванні інших територіальних підрозділах поліції Буковини.

– Ми працюємо над тим, щоб створити безбар’єрне середовище у кожному поліцейському підрозділі Буковини. Послуги правоохоронців мають бути якісні та доступні для всіх, а люди з інвалідністю мають почуватися зручно та без перешкод звертатися по допомогу до правоохоронців, – сказала Альона Тодоріко.

Тісна співпраця ГУНП в Чернівецькій області і ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист» є надзвичайно важливою, адже сторони мають можливість обмінюватися корисною інформацією і разом створювати безбар’єрне та інклюзивне середовище.

– Ми вже тривалий час співпрацюємо з поліцією і організовуємо інтерактивні зустрічі молоді та дітей для того, аби вони зрозуміли, що працівникам поліції треба і можна довіряти. У всіх людей є стереотипи, сформовані суспільством щодо спілкування з представниками поліції. Завдяки впровадження безпекових проєктів та створення умов безбар’єрності довіра громадян до поліцейських суттєво зросла. Ми здійснюватимемо просвітницьку діяльність та впроваджуватимемо її серед людей, які мають стереотипи щодо поліцейських, – сказала Марія Нікітіна.

Інспекторка з дотримання прав людини відділення поліції № 1 (м. Сторожинець) Чернівецького РУП Інна Нуцул зауважила, що для поліцейських надзвичайно важливо, щоб кожна людина почувала себе комфортно та безпечно, а їх права та свободи не порушувались. Адже безбарʼєрність – це коли зручно усім без винятку.

Безбарʼєрність та інклюзивність: у підрозділах поліції Буковини покращують умови доступності для людей з інвалідністю. сторожинець, доступність, поліція, інвалідність, інклюзивність

Відділ комунікації поліції Чернівецької області

Національна поліція України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*