Миколаївський спорт. Бронзова призерка Дефлімпіади відновила тренування

Миколаївський спорт. Бронзова призерка Дефлімпіади відновила тренування. роlish international u-17, софія чорноморова, гран-прі європи, спортсменка, тренування

Миколаївський спорт. Бронзова призерка Дефлімпіади відновила тренування. роlish international u-17, софія чорноморова, гран-прі європи, спортсменка, тренуванняСофія Черноморова. Фото: Лілія Леонтьєва

Миколаївська дефлімпійська спортсменка Софія Чорноморова повернулась з Бразилії 14 травня, а 17 травня відновила щоденні тренування. Вона готується до змагань на гран-прі Європи Роlish international U-17, які відбудуться 27-29 травня у Польщі.

Про це кореспондентам Суспільного розповів тренер Софії Черноморової Олександр Кунін, який тренує дівчинку з 2015 року.

За словами Олександра Куніна, Софія повернулась зі змагань 14 травня і вже відновила тренування

“Я дав їй три дні на відпочинок та відновлення після напружених змагань. Сьогодні вона знову повертається до звичного графіку тренувань двічі на день”, — розповів Олександр Кунін.

Миколаївський спорт. Бронзова призерка Дефлімпіади відновила тренування. роlish international u-17, софія чорноморова, гран-прі європи, спортсменка, тренуванняФото: Олександр Кунін
Аюдрюс Лесінскас, Олександр Кунін і Софія. Повернення з Дефлімпіади.

Бронзову медаль Софія Чорноморової у парі з Богданою Губановою отримали 11 травня, розповів тренер спортсменки, і це перша нагорода у бадмінтоні за всі роки виступу України в Дефлімпійських іграх.

Миколаївський спорт. Бронзова призерка Дефлімпіади відновила тренування. роlish international u-17, софія чорноморова, гран-прі європи, спортсменка, тренуванняФото: Лілія Леонтьєва
Софія Черноморова у парі з киянкою Богданою Губановою стали бронзовими призерками XXIV літніх Дефлімпійських ігор

“Вона багаторазова чемпіонка та призерка Чемпіонатів України та міжнародних змагань серед юнаків та дівчат. Має у своєму активі дві “бронзи” юніорського чемпіонату світу 2019 року серед спортсменів з вадами слуху. Триразова бронзова призерка чемпіонату Європи серед молоді у 2018 році. Також з 2020 року Соня є абсолютною чемпіонкою України серед спортсменів з вадами слуху серед дорослих”, — сказав Олександр Кунін.

Бабуся Софії Лілія Леонтьєва розповіла, що практично на всіх змаганнях дівчина була наймолодшою спортсменкою, бо розпочала займатися бадмінтоном з шести років, а з дев’яти років вже виступала за Миколаївський обласний центр фізичного виховання та спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”.

“Батьки Софії з вадами слуху, тож ми дуже хотіли, щоб дівчинка займалася у групі зі спортсменами, які чують, щоб у такий спосіб краще соціалізувалася і розвивала природні здібності. Ще перший наш тренер Сергій Косенчук пророкував Софії майбутнє в дефспорті. Але її успіх — це наполеглива праця величезної кількості людей: тренерів, лікарів, реабілітологів, інших спортсменів”, — розповіла Лілія Леонтьєва.

Зі слів Лілії Леонтьєвої, минулий рік був дуже складним для Софії, дві важкі травми, серйозна реабілітація. Але завдячуючи професійній роботі команди, яка готувала дівчину до змагань, спортсменка змогла знову вийти на корт.

“Через війну Софія з сім’єю та членами команди з Миколаєва в березні переїхала в Каунас. Нас загалом тут більше ніж 30 людей. Тут ми продовжуємо тренуватись і зараз. Наша з Софією мета — перемога на Чемпіонаті світу і наступних Дефлімпійських іграх”, — каже тренер.

Що відомо

  • З 2017 року Софія Чорноморова отримує обласну стипендію як краща спортсменка, а з 2020 року ще й стипендію від Parimatch.
  • У складі збірної України на 24 літніх Дефлімпійських іграх, які тривали з 1 до 15 травня в місті Кашіас-ду-Сул, в Бразилії, семеро спортсменів від Миколаївщини. Вони змагаються у трьох видах: бадмінтон, футбол, вільна та греко-римська боротьба.

Оксана Хмельова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*