Львівський студент показав свій винахід, який переміг на міжнародному конкурсі в Сінгапурі (ВІДЕО)

Львівський студент показав свій винахід, який переміг на міжнародному конкурсі в Сінгапурі (ВІДЕО). helpyeyes, дмитро лопушанський, винахід, незрячий, пристрій

Пристрій суттєво полегшує життя людям з вадами зору, інформує “Zaxid.net”

Розробки юних українців підкорили світ. Четверо студентів привезли з конкурсу інновацій, що проходив у Сінгапурі, чотири золоті медалі. Один із винахідників — львів’янин Дмитро Лопушанський. Хлопець власноруч розробив пристрій, який дозволяє незрячим впізнавати кольори. Та це не єдина його функція.

Із золотом українські студенти повернулися із Сінгапуру. Ще школярами навчались у Малій академії наук. А тепер перемогли на міжнародному конкурсі інновацій. У ньому брали участь понад 400 учасників. Основним завданням було продемонструвати свій винахід.

Один з переможців — львів’янин Дмитро Лопушанський. Хлопець навчається на факультеті комп’ютерних наук УКУ. Понад рік він працював над мультифункціональним пристроєм для незрячих.

«Я був запрошений на різні зустрічі з незрячими людьми, на яких я мав можливість обговорити ідею. А пізніше до цієї ідеї визначника кольору додав ще наступні дві функції. Тобто зараз пристрій має три функції», — розповідає Дмитро Лопушанський.

Одна з них визначає ступінь освітленості приміщення. А от інша — забезпечує не тільки комфорт, але й безпеку.

«Працює таким чином: попереду він не бачить перешкод, але як тільки я починаю наближатися, наприклад, до стіни і один метр залишається до перешкоди, то він починає сигналізувати про те, що попереду щось знаходиться. Проте, якщо я відійду, то, відповідно, він не сигналізує. І людина таким чином може орієнтуватися, чи щось є попереду, чи немає. От підходимо і знову сигнал, що є перешкода», — демонструє свій винахід Дмитро Лопушанський.

Та головна функція «HelpyEyes» (саме така назва пристрою) — надати можливість людям з вадами зору визначати кольори.

Визначити колір можна за декілька секунд. Варто просто ввімкнути пристрій і піднести його до якогось предмета, опісля — натиснути кнопку. Тоді винахід озвучує назву кольору. Визначити може до 30 кольорів і відтінків.

Таке обладнання може значно спростити життя людей з вадами зору, переконана Оксана Потимко. Вона керівниця осередку незрячих, тому добре знає, що потрібно людям, які не бачать.

«Якщо говорити про колір, то це може бути дуже корисно у побуті. Тому що людина може знати, який точно: чи кофтинку, чи светр, чи куртку, чи пальто, якого кольору одяг вона одягає чи купує собі в магазині», — пояснює Оксана Потимко, виконавча директорка осередку «Українська спілка інвалідів – УСІ».

Дмитро не зупиняється на досягнутому і вже працює над п’ятою версією свого винаходу. Він хоче облаштувати його роз’ємом для навушників та оновити електроніку.

Богдан Опока

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*