США розробили роботизовану руку для військових, які отримали поранення в ході бойових дій (ВІДЕО)

США розробили роботизовану руку для військових, які отримали поранення в ході бойових дій (ВІДЕО). darpa, поранення, протез, протезування, роботизована рука, bottle, art, dark, light. A close up of a light bulb

Агентством перспективних оборонних досліджень DARPA, останнім часом передані перші два зразка протеза руки в Національний військовий медичний центр в Бетесде, штат Меріленд, недалеко від Вашингтона, округ Колумбія США.

Працюючий від акумулятора протез важить приблизно стільки ж, як природна рука з шістьма типами захоплень, які можуть контролюватися кількома входами — реагують навіть на бездротові сигнали від датчиків, надітих на ноги пацієнта.

Технологія була розроблена компанією Integrated Solutions Corp з Манчестера, Нью-Гемпшир, в рамках програми DARPA і реалізується компанією ТОВ Мобіус Біоніка, з того ж міста.

Система є модульною і поставляється в трьох конфігураціях, в залежності від того, яка частина кінцівки відсутня. Прес-секретар Біоніка Мобіус не уточнив, скільки коштує ця техніка, але сказав, що вони вже готові до серійного виробництва.

Деталі пристроя побудовані на підприємстві в Рочестері, Нью-Йорк, з остаточною збіркою в Манчестері. Прес-секретар Біоніка Мобіус уточнив: “У той час як кількість вже виготовлених протезів ще досить мала, але ми зможемо забезпечити самими передовими системами протезування, як військових, так і цивільних”.

У церемонії презентації в Уолтер Рід, Джастін Санчес, директор відділу біологічних технологій DARPA, описує технологію як “найдосконаліша у світі система протеза”. “Це чудовий пристрій”, – сказав він.

Доктор Джеффрі Бейлі, армійський полковник і директор хірургії в Уолтер Рід додав: “це дуже важливий день у наданні даного виду техніки для відновлення здатності людей, які отримали поранення на військовій службі в своїй країні, щоб вони повернулися до того, чим вони хочуть займатися.”

Представник лікарні сказав, що ще не ясно, які військовослужбовці або ветерани будуть першими володарями техніки або, коли вони зможуть отримати її.

MILITARY NAVIGATOR

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*