У МОЗ офіційно визнали «дорослий» аутизм

1 20 701. дитина з майбутнім, аутизму, хворих

Міністерство охорони здоров’я України розіслало своїм регіональним управлінням лист, в якому висловило своє занепокоєння несвоєчасною діагностикою та низьким рівнем виявлення розладів у спектрі аутизму. У МОЗ визнали, що практика, коли після 18 років аутист отримує новий діагноз – психічні розлади, в т.ч. шизофренію – неправильна і не відповідає практиці більшості країн світу.

«Це викликає невдоволення хворих, їхніх представників, громадських організацій, які працюють у сфері соціальної підтримки хворих з розладами загального розвитку, – повідомляє в листі перший заступник МОЗ Раїса Моїсеєнко. – Як наслідок, батьки значної частини хворих не звертаються за психіатричною допомогою до дитячих психіатрів або звертаються несвоєчасно».

Тому відомство рекомендує на рівні регіонів дотримуватися правильної діагностики та ставити відповідні діагнози. Вік 18 років, згідно з документом МОЗ, вже не має бути підставою для зміни діагнозу «дитячий аутизм» на шизофренію.

Представники громадських організацій та асоціацій дуже раді, що справа нарешті зрушила з мертвої точки. «Весь час, починаючи з 2 квітня, коли ми провели акцію під стінами МОЗ, ми ведемо переговори з представниками міністерства, – говорить засновник Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму« Дитина з майбутнім» Інна Сергієнко. – Звучало багато обіцянок, але зараз ми бачимо перші офіційні результати в цьому складному питанні».

Активісти сподіваються на подальший розвиток діалогу з МОЗ і на нові прогресивні кроки з боку міністерства назустріч діткам, хворим на аутизм.

Аутизм — розлад, що виникає як наслідок порушення розвитку головного мозку та характеризується вираженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Зазвичай батьки помічають ознаки аутизму впродовж перших двох років життя дитини. Аутизм проявляється, перш за все, через затримку мовного або розумового розвитку та небажанні дитини контактувати із оточуючими. Поширеність розладів аутичного спектру становить 6 на 1000 осіб, причому у хлопчиків подібні стани наголошуються приблизно в 4 рази частіше, ніж у дівчаток. Число людей, у яких виявлено аутизм, різко зросло з 1980-х років, частково через зміну підходів до діагностики. Незважаючи на те, що при ранньому втручанні дитині можна допомогти у набутті навичок самодопомоги і спілкування, поки невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму.

Міжнародні громадська організація «Фонд допомоги дітям із синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» (www.cwf.com.ua) утворена у 2009 році з метою консолідації батьків, в сім’ях яких ростуть діти з індивідуальними потребами, надання соціального захисту їм та іншим членам їх сімей, а також сприяння в організації заходів, спрямованих на надання допомоги дітям із індивідуальними потребами. Школа-садок «Дитина з майбутнім» – проект Фонду, який є єдиним в Україні навчально-реабілітаційним закладом повного дня для дітей з особливостями розвитку.

  1 20 854752 1

  1 20 854752 2

«Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*