Нова підтримка дітям-інвалідам

1 01 54643 1. дітям-інвалідам

На виконання соціальних ініціатив Президента України, які спрямовані на захист найбільш вразливої категорії – дітей-інвалідів, прийнято Закон України «Про внесення змін до ст. 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам». Законом підвищено розмір надбавки на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А з 50% до 100% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, що виплачується до державної соціальної допомоги. Закон набув чинності з 28 липня 2013 року. Лікарсько-консультативні комісії дитячих лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання дитини-інваліда, на підставі оглядових справ дітей-інвалідів розглядають право на встановлення дітям-інвалідам підгрупи А. У разі визначення дитини інвалідом підгрупи А оформляється новий медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років. Оригінал даного висновку надсилається (передається) органами охорони здоров’я до органів праці та соціального захисту населення за місцем проживання дитини для розгляду права на проведення перерахунку розміру надбавки на догляд за дитиною-інвалідом, що призначається та виплачується відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам».

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. При цьому одиноким матерям (одиноким батькам) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається незалежно від факту роботи навчання та служби.

Після отримання нових медичних висновків про встановлення дитині-інваліду з найтяжчим ступенем функціональних обмежень підгрупи А управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради зробить перерахунок розміру надбавки на догляд.

У разі виникнення питань щодо визначення функціональних обмежень та встановлення підгрупи А законному представнику дитини-інваліда необхідно звертатися до лікарсько-консультативної комісії Трускавецької міської лікарні.

При виникненні питань щодо призначення та виплати допомоги інформацію можна отримати в громадській приймальні управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради або за телефоном 5-41-93.

Юстина Когут, начальник управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради

Трускавецький вісник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*