В Україні вперше можуть відбутися парламентські слухання з аутизму

1 20 12996553881 2. аутизму

18 вересня Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти одноголосно проголосував за проведення парламентських слухань з аутизму в 2014 р. Офіційно з такою ініціативою виступили Представник Президента України у Верховній Раді України Юрій Мірошниченко та Голова Комітету ВРУ Лілія Гриневич.

Парламентські слухання на тему “Освіта, охорона здоров’я та соціальне забезпечення дітей з розладами аутистичного спектра: проблеми та шляхи їх вирішення” дадуть можливість повноцінного обміну інформацією про нові дослідження, підходи та європейські стандарти в цій сфері.

«Ми щиро дякуємо всім, хто підтримав цей проект, а особливо його ініціаторам – Юрію Мірошниченку та Лілії Гриневич – коментує директор Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім» Лариса Рибченко. – Головним завданням цих слухань ми бачимо створення інструменту, який зможе зв’язати воєдино МОЗ, Міносвіти і Мінсоцполітики з метою вирішення проблем людей з аутизмом в Україні”.

Передбачається, що зазначені парламентські слухання будуть присвячені Всесвітньому дню розповсюдження інформації про проблему аутизму (2 квітня) і відбудуться саме в квітні. Точна дата буде визначена найближчим часом.

Аутизм – розлад, що виникає як наслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вираженим і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії і спілкування. Поширеність розладів аутичного спектру становить 6 на 1000 осіб , причому у хлопчиків подібні стани відзначаються приблизно у 4 рази частіше, ніж у дівчаток. Незважаючи на те, що при ранньому втручанні дитині можна допомогти в отриманні навичок самодопомоги і спілкування, поки що невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму.

«Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*