У Львові на обліку перебуває більше 37 тис. львів’ян-інвалідів

1 18 000110. инвалидом, психічного розладу

Щорічно 3 грудня громадськість відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який покликаний привернути увагу до проблем цієї категорії мешканців та необхідності їм всебічно допомагати. В Україні ж проживає близько 2,7 млн. громадян з інвалідністю. У Львові ж на обліку в управлінні соціального захисту перебуває більше 37 тис. львів’ян-інвалідів, що становить орієнтовно 5% населення міста.

Управління соціального захисту ЛМР нагадує, наприкінці жовтня поточного року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 31.07.13р.№ 667, яким затверджено нову форму висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, необхідної для оформлення щомісячної грошової допомоги на догляд особам, які проживають разом з інвалідом І і ІІ групи внаслідок психічного розладу.

Цей вид допомоги на догляд надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, і здійснює догляд за ним.

Розмір допомоги розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж мінімальна заробітна плата.

Для призначення грошової допомоги на догляд подаються такі документи:

• заява;

• документ, що посвідчує особу;

• довідка про склад сім’ї із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, родинних зв’язків членів сім’ї;

• довідки про доходи кожного члена сім’ї;

• висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу (нова форма);

• довідки про наявність і розміри земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного господарства, городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки, виділеної унаслідок розпаювання землі.

Важливо! Якщо дієздатна особа постійно проживає на одній житловій площі за місцем реєстрації (проживання) інваліда I чи II групи внаслідок психічного розладу, але зареєстрована в іншому місці, подається довідка, видана органом праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації дієздатної особи, про те, що вона не перебуває на обліку як одержувач і не одержує щомісячну грошову допомогу на догляд за місцем реєстрації.

Допомога на догляд призначається на шість місяців і виплачується щомісяця.

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*