Фахівці Мінсоцполітики взяли участь у IV засіданні Комітету експертів з питань прав осіб з обмеженими можливостями Ради Європи

1 30 6 PM732image002 2. обмеженими можливостями, реабілітації, інвалідністю, інвалідів

  1 30 6 PM732image002 1

У Французький Республіці (м. Страсбург) відбулось IV засідання Комітету експертів з питань прав осіб з обмеженими можливостями Ради Європи.

Під час засідання Комітету країнами-членами обговорено імплементацію Плану дій Ради Європи щодо сприяння правам і повній участі людей з обмеженими можливостями в суспільстві: покращення якості життя людей з обмеженими можливостями в Європі в 2006-2015 роках.

Оскільки, державна політика відносно людей з інвалідністю має на меті забезпечення їх права на максимальну участь в економічному і соціальному житті суспільства, починаючи з 2006 року Україна активно приймає участь в реалізації положень Плану дій Ради Європи щодо сприяння прав і повній участі людей з обмеженими можливостями в суспільстві на 2006-2015 роки.

Сьогодні, Урядом прийнято Державну програму „Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів” на період до 2020 року”. До цієї Програми включено заходи, спрямовані на виконання Плану дій Ради Європи щодо сприяння правам і повній участі людей з інвалідністю в суспільстві: покращення якості життя таких людей в Європі в 2006 – 2015 роках. Наразі триває процес уніфікації національного законодавства з європейськими правозахисними стандартами.

Представник Мінсоцполітики під час IV засідання Комітету експертів з питань прав осіб з обмеженими можливостями ради Європи зазначила, що Урядом було прийнято постанову Кабінету Міністрів України (від 31.03.2015 № 157 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. № 1686″).

Маргарита Кропівницька акцентувала увагу присутніх, що цим документом внесені зміни до Державної типової програми реабілітації інвалідів, які передбачають осучаснення і приведення найменувань технічних та інших засобів реабілітації у відповідність до Міжнародної класифікації, що застосовується при класифікації типів, груп та виробів технічних та інших засобів реабілітації.

Окрім того, завдяки прийняттю вказаного рішення Уряду осучаснюється переліки послуг з медичної, психолого-педагогічної, професійної, трудової, побутової і соціальної реабілітації, технічних та інших засобів реабілітації, виробів медичного призначення, які надаються інваліду, дитині-інваліду з урахуванням фактичних потреб залежно від віку, статі, виду захворювання безоплатно або на пільгових умовах.

«Завдяки цим змінам, органи медико-соціальної експертизи складатимуть на більш високому рівні індивідуальні програми реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів, від яких залежить їх інтеграція у суспільство, зокрема щодо реабілітації, освіти, працевлаштування, лікування тощо» – зауважила Кропівницька.

Делегатом від України було наголошено про те, що Президентом України Петром Порошенком підписано Указ від 01.12.2014 № 902/2014, згідно з яким в Україні вже запроваджено інститут Уповноваженого Президента з прав людей з інвалідністю.

Слід зазначити, що пріоритетними завданнями роботи Уповноваженого є впровадження міжнародних стандартів інтеграції людей з інвалідністю в житті суспільства, виховання поваги до особливостей цих людей. Також він буде займатися питаннями забезпечення належних умов для реалізації громадянських, соціальних, економічних і культурних прав і законних інтересів людей з інвалідністю, в тому числі тих, які отримали інвалідність в зоні проведення антитерористичної операції, інвалідів війни, недопущення їх дискримінації.

Присутніх учасників засідання було проінформовано про заходи, вжиті Міністерством з метою забезпечення учасників антитерористичної операції, які постраждали під час її проведення технічними та іншими засобами реабілітації.

Зокрема:

– про визначення постановою Кабінету Міністрів України (До відома: постанова Кабінету Міністрів України від 11.08. 2014 № 374.) право постраждалих учасників АТО на позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

– про збільшення втричі збільшено граничну ціну на засоби реабілітації для учасників АТО у порівнянні з граничною ціною на аналогічний виріб для інших громадян (наказ Міністерства соціальної політики України від 10.10.2014 № 752);

– про запроваджено нову бюджетну програму щодо протезуванням учасників АТО за кордоном, а також збільшення на майже 250 млн. грн. видатків на забезпечення засобами реабілітації інвалідів, утому числі постраждалих внаслідок АТО;

– про розроблений маршрутний лист на кожного учасника антитерористичної операції щодо його супроводу під час лікування, протезування та забезпечення іншими видами соціальної підтримки;

– про супровід учасників АТО, починаючи вже з госпіталів та здійснення щотижневого моніторингу забезпечення учасників АТО засобами реабілітації.

У своїй доповіді представник Мінсоцполітики наголосила: – «Сьогодні, жоден із учасників АТО, який потребує протезування та/або засобів реабілітації, не лишився без уваги держави».

У вересні місяці відбудеться заключна конференція Плану дій Ради Європи представників вищого рівня на якій будуть представлені результати імплементації Плану дій за 10 років.

Міністерство соціальної політики України

Одна репліка к “Фахівці Мінсоцполітики взяли участь у IV засіданні Комітету експертів з питань прав осіб з обмеженими можливостями Ради Європи”

  1. Ирина :

    Як учавствувати в суспільному житті інвалідам дитинства після 18 років, вони крім своїх батьків нікому не потрібні, а права у всіх рівні !!!!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*