Розенко: Розмір виплат інвалідам ІІІ групи загального захворювання, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам підвищено до прожиткового мінімуму

1 10 5 kmu 1. інвалідів

Кабінет Міністрів України на засіданні 18 листопада вніс зміни до постанови від 26 березня 2008 р. № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян», якими забезпечив пенсійні виплати інвалідам ІІІ групи загального захворювання та виплату державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у розмірі на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Коментуючи ухвалене на засіданні Кабміну рішення, Міністр соціальної політики України Павло Розенко пояснив, що попереднім складом Уряду було встановлене обмеження розміру виплати для цих категорій громадян у розмірі не більше 949 гривень, у зв’язку з чим підвищення мінімальних соціальних стандартів у вересні цього року не торкнулося інвалідів ІІІ групи, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів.

„Ми виправили цю помилку попереднього складу Уряду і чітко зафіксували, що виплати мають бути встановлені у розмірі прожиткового мінімуму. Тобто надалі пенсія для цих категорій буде зростати автоматично із збільшенням прожиткового мінімуму”, – наголосив Розенко.

Як відомо, статтею 46 Конституції України гарантовано, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Зважаючи на підвищення розмірів прожиткових мінімумів для основних соціальних і демографічних груп населення з 1 вересня 2015 року, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, становить 1 074 гривні.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року № 265 «Деякі питання пенсійного забезпечення громадян» для отримувачів пенсійних виплат – інвалідів ІІІ групи загального захворювання, державної соціальної допомоги – інвалідів з дитинства ІІІ групи та дітей-інвалідів (на яких батьки не отримують надбавку на догляд) було встановлено обмеження розміру виплати – не більше 949 гривень. Прийнята Урядом постанова це обмеження знімає.

Відтепер зазначені громадяни (а їх в Україні – 620,4 тисячі) отримуватимуть пенсійні виплати у розмірі на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, як і передбачено нормами Конституції України.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*