Відбулася робоча зустріч Голови ЦВК М.Охендовського з менеджером глобальної програми IFES з питань доступності до соціально-політичних процесів В.Аткінсон та представниками Національної асамблеї інвалідів України

1 14 8 f 4987152031411452931 2. доступності, обмеженими можливостями, інвалідів

11.03.2016 р. – 11 березня відбулася робоча зустріч Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського з менеджером глобальної програми Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) з питань доступності до соціально-політичних процесів пані Вірджинією Аткінсон та представниками Національної асамблеї інвалідів України (НАІУ). У заході також взяв участь директор програм IFES в Україні пан Пітер Ербен.

Сторони обговорили широке коло проблем, пов’язаних з питаннями доступу виборців з особливими потребами до політичних і, зокрема, виборчих процесів. Так, пан Пітер Ербен зазначив, що Міжнародна фундація виборчих систем приділяє цьому питанню підвищену увагу, а діяльність представників IFES у вказаному напрямку стає дедалі масштабнішою у всьому світі.

Зокрема, протягом наступного тижня в Україні пройде Тиждень доступності виборчого процесу, під час якого, за словами директора IFES в Україні, всі зусилля представників фундації будуть сфокусовані саме на зазначених проблемах. Серед інших заходів вперше в нашій країні проводитиметься модуль тренінгу “Брідж” стосовно інвалідів, в якому братимуть участь представники ЦВК та громадських організацій людей з обмеженими можливостями.

Завершиться Тиждень Всеукраїнською конференцією “Вибори та права людей з інвалідністю”, яку організовують Міжнародна фундація виборчих систем та Національна асамблея інвалідів України. За її підсумками робоча група має напрацювати своєрідну дорожню карту, яка не тільки допоможе покращенню доступності людей з обмеженими можливостями до участі у виборах, а й сприятиме виконанню нашою державою своїх міжнародних зобов’язань щодо дотримання прав таких осіб.

Своєю чергою, Михайло Охендовський, подякувавши представникам IFES та НАІУ за посилену увагу, яка приділяється участі у виборах людей з обмеженими можливостями, наголосив, що, на жаль, окреслені проблеми поки що перебувають поза фокусом уваги українського суспільства. І навіть ті нечисленні законодавчі норми, які мали хоча б частково їх вирішувати, не завжди виконуються на практиці.

Тому, на думку Голови Комісії, заплановані наступного тижня заходи мають насамперед привернути увагу громадськості до цієї проблеми, аби в майбутньому вона не залишилася й поза увагою наших законодавців. Зі свого боку, за словами Михайла Охендовського, Центральна виборча комісія готова налагодити постійну співпрацю з Національною асамблеєю інвалідів України для вироблення та застосування на практиці ефективних підходів щодо забезпечення доступу до виборчих процесів людей з обмеженими можливостями.

На завершення зустрічі пані Вірджінія Аткінсон подякувала ЦВК за плідну співпрацю та висловила сподівання, що вже у недалекому майбутньому Україна стане регіональним лідером у вирішенні зазначених проблем.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

Центральна виборча комісія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*