Батько – людина з інвалідністю. Чи заберуть його сина в армію?

Батько – людина з інвалідністю. Чи заберуть його сина в армію?. відстрочка, догляд, непрацездатний, строкова військова служба, інвалідність

Батько – людина з інвалідністю. Чи заберуть його сина в армію?. відстрочка, догляд, непрацездатний, строкова військова служба, інвалідність

«Чи можна отримати відстрочку від строкової служби в армії у зв’язку з тим, що проживаю разом з одиноким непрацездатним батьком (інвалідом 2 групи)? Я не є опікуном батька та зареєстрований в іншому місці».

Ось яку відповідь на це запитання надали фахівці системи безоплатної правової допомоги.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами надається призовникам (за їх бажанням): які мають непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір); непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник; осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб – громадян України, зобов’язаних, відповідно до законодавства, їх утримувати.

Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством.

Законодавство України передбачає оформлення постійного догляду за інвалідами, які, за висновком лікарсько-консультаційної комісії, потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування.

Для встановлення опіки, піклування чи догляду не має значення, де проживає та де зареєстрована особа, яка може здійснювати цю опіку. Діти входять до кола осіб, які можуть піклуватися про непрацездатних батьків.

Отже, якщо говорити про відстрочку від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, то вона надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії.

А перед тим слід звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання, де буде прийматися рішення про встановлення опіки чи догляду за батьком.

Офіційний сайт газети “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*