Безоплатне забезпечення автомобілем: чи може його отримати особа з інвалідністю внаслідок війни

Безоплатне забезпечення автомобілем: чи може його отримати особа з інвалідністю внаслідок війни. автомобіль, документ, забезпечення, пільга, інвалідність внаслідок війни

Безоплатне забезпечення автомобілем: чи може його отримати особа з інвалідністю внаслідок війни. автомобіль, документ, забезпечення, пільга, інвалідність внаслідок війни© freepik/freepik

Для цього потрібно зібрати певні документи, інформує «ZN.UA».

В Україні передбачені пільги для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників війни. Особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на позачергове безоплатне забезпечення легковими автомобілями. Фахівці ветеранського фонду України розповіли, які документи для цього потрібні.

Хто має право на забезпечення автомобілем

Питання регулюється Порядком забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 р. № 999.

Особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на позачергове безоплатне забезпечення легковими автомобілями за таких умов:

  • наявність медпоказань для забезпечення автомобілем. При цьому незалежно від медичних показань мають право на забезпечення автомобілями особи з інвалідністю внаслідок війни I групи по зору або без обох рук та особи з інвалідністю з куксами обох ніг і рук;
  • відсутність автомобіля (вантажного/легкового), автобусу, причепу, напівпричепу, якому менше ніж 10 років;
  • протягом семи років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не отримували автомобіль як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж п’ять років.

Автомобіль надається на 10 років, з плином яких особа має право замінити автомобіль на новий.

Які документи потрібні

Особа з інвалідністю внаслідок війни має подати для отримання автомобіля такі документи до управління соціального захисту:

  • копія довідки МСЕК;
  • паспорт (оригінал);
  • довідка про присвоєння ідентифікаційного номера особі з інвалідністю та члену сім’ї, якому передається право користування автомобілем, законному представнику недієздатного інваліда;
  • документ про реєстрацію місця проживання члена сім’ї, іншої особи, яким передається право користування автомобілем;
  • посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • для недієздатних осіб з інвалідністю – копія рішення суду про визнання інваліда недієздатним та копія рішення (розпорядження) про встановлення над ним опіки.
  • копія посвідчення водія інваліда/особи, якій передається право керувати автомобілем.

Дар’я Скрипник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*