Будуємо країну без бар’єрів разом!

Будуємо країну без бар’єрів разом!. національна стратегія, безбар’єрний простір, проект, співпраця, інвалідність

Будуємо країну без бар’єрів разом!. національна стратегія, безбар’єрний простір, проект, співпраця, інвалідність

За кожною фундаментальною зміною стоїть перший крок – ініціатива та коло небайдужих особистостей, здатних рухати, змінювати та удосконалювати. В травні 2020 року Перша леді України Олена Зеленська ініціювала велику розмову з українцями про безбар’єрність, і саме цей крок став початком розробки і втілення в життя Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.

Для Міністерства соціальної політики це не окремий документ, а наскрізний принцип щоденної практичної роботи в кожній сфері, якою ми опікуємось. Заходи з реалізації стратегії безбар’єрності лягають в основну проектів законів, які ми розробляємо, державних програм, пілотних проектів та Національних планів дій за окремими напрямами.

При цьому, при формуванні державної політики щодо кожної соціальної групи ми керуємось принципом «НІЧОГО ДЛЯ НАС БЕЗ НАС» і запрошуємо до співпраці та обговорення ідей, проектів та ініціатив кожного, хто є небайдужим, кожного, для кого безбар’єрнірсть має значення!

Підтримуючи програму проектів та ініціатив Першої леді Олени Зеленської щодо розбудови країни без бар’єрів, Міністерство соціальної політики пропонує до реалізації та обговорення наступні ідеї:

1. Конкурс на кращий соціальний проект/ініціативу «Будуємо країну без бар’єрів разом!»

У важких життєвих обставинах складно зорієнтуватися та знайти свій шлях, зробити перший крок для руху в сторону якісних змін і перетворень. Але поруч так багато людей, які змогли знайти в собі внутрішні сили та мають неймовірний життєвий досвід, яким готові поділитися. Ми маємо на меті створити платформу, на якій будуть зібрані найкращі соціальні ініціативи та проекти. Спільно з громадськими організаціями, експертами визначати учасників-переможців та робити опис здобутків, проектів, які можна масштабувати, записувати короткі відеоролики-кейси, для подальшого розміщення на інтернет-сторінці, які слугуватимуть мотиваторами для інших та додаватимуть енергії та запалу на шляху ствердження і формування особистості, аби кожна людина сказала собі : «І я ЗМОЖУ».

2. Інтернет-додаток протидії домашньому насильству 15-47

Протидія домашньому насильству – питання, що потребують швидкого та комплексного реагування. Міністерство соціальної політики максимально сприяє швидкому вирішенню питань та реагуванню на повідомлення та звернення громадян, які звертаються на урядову «гарячу лінію» 15-47. Проте, вбачаємо за доцільне створити необхідну інтернет-платформу онлайн-звернень: певного додатку (доступного кожному), завдяки якому можна швидко адресувати звернення, отримати вичерпну інформацію та консультацію.

Також пропонуємо до розміщення на даній сторінці дієві соціальні проекти громадських та благодійних організацій із допомоги постраждалим внаслідок домашнього насильства.

3. Додаток для просування соціального підприємництва (www.Uni-UKR)

Ми, українці, продукуємо прекрасні речі: картини, предмети інтер’єру, кераміку, іграшки, вишивку, косметику, речі постійного вжитку. Проте, речі, зроблені особами з інвалідністю, завжди вирізняються своєю емоційною складовою та є, зазвичай, унікальними.

Пропонуємо створити єдину платформу розміщення товарів, які виробляються майстрами, що опинилися в складних життєвих обставинах, постраждали від домашнього насильства або є людьми з інвалідністю. Це дасть можливість кожному з учасників почати власну справу. Дана платформа стане унікальною, адже об’єднуватиме майстрів з усієї України, які пропонуватимуть до продажу свої товари. Пропонуємо до обговорення дану ініціативу.

4. «Подорожуй без бар’єрів!»: Створення єдиної мережі безбар`єрних проектів туристичної інфраструктури, впровадження знаку «доступності» на відповідні об’єкти туристичної інфраструктури.

Це означатиме, що людина з інвалідністю з легкістю зможе знайти адаптований маршрут для подорожей, де не буде бар’єрів пересування та сприйняття інформації.

Адже туризм – дієвий фактор забезпечення якості життя, тож маємо адаптувати структуру потреб в бік соціальних, культурних і духовних потреб кожної людини на гармонійність та безбар’єрність.

Подорожувати Україною можливо кожному! Тож, маємо на меті наблизити дану послугу до кожного громадянина: визначити соціально спрямовані громади та підприємства на предмет вимог безбар’єрності об’єктів туристичної інфраструктури та нанести на «Мапу безбар’єрності» з відповідним знаком «доступності».

Про результати обговорення даних ініціатив та проектів повідомлятимемо додатково в наступних публікаціях.

Запрошуємо долучитися до команди будівництва країни без меж!

Для зворотнього зв’язку: повідомлення, роздуми щодо ініціатив та проектів можете надсилати на електронну адресу: .

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*