Частині українців призупинили виплату пенсії з інвалідності – хто потрапив до списків

Частині українців призупинили виплату пенсії з інвалідності – хто потрапив до списків. пфу, документ, кордон, пенсія, інвалідність, person, outdoor, bicycle wheel, silhouette, wheel, land vehicle, bicycle. A person riding on the back of a bicycle

Українці, які через війну змушені були залишити своє місце проживання та виїхати за кордон, зараз стикаються з тим, що пенсії по інвалідності припиняють виплачувати.

«У мене інвалідність другої групи, а також отримую пенсію щодо втрати годувальника. Пенсію з інвалідності мені скасували через відсутність довідки медико-соціальної експертизи. Хоча є закон, згідно з яким довідки МСЕК на час воєнного стану пролонгуються. Як домогтися поновлення виплат пенсії, якщо я зараз у Польщі?» – Запитала українка.

Фахівці Пенсійного фонду відповіли, що у вашому випадку для ухвалення рішення про продовження виплати пенсії необхідно надіслати відповідну заяву та пакет документів:

  • поштою на адресу будь-якого головного управління Пенсійного фонду;
  • онлайн через веб-портал електронних послуг ПФУ у розділі «Заява на перерахунок пенсій» — «Продовження виплати» (при цьому необхідно підписати кваліфікованим електронним підписом).

Крім заяви (при надсиланні її звичайною поштою потрібно роздрукувати та заповнити зразок), потрібно надати копії:

  • паспорта (у разі надання ID-картки додати виписку про місце реєстрації);
  • реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • копію документа про статус біженця або тимчасового захисту (засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України чи нотаріально);
  • оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа жива (надає нотаріус).

На пенсії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*