Для понад 2,7 мільйона громадян – осіб з інвалідністю створюються ризики порушення законних прав та інтересів

Для понад 2,7 мільйона громадян – осіб з інвалідністю створюються ризики порушення законних прав та інтересів. віктор іванкевич, засідання, представник уповноваженого, проект, інвалідність

Для понад 2,7 мільйона громадян – осіб з інвалідністю створюються ризики порушення законних прав та інтересів. віктор іванкевич, засідання, представник уповноваженого, проект, інвалідність

Представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич у режимі відео конференції взяв участь у засіданні узгоджувальної наради з розробки проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад», проведеної за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України, за участю Державної служби статистики.

Віктор Іванкевич зазначив, що головним завданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є захист прав людини та громадянина, а тому Уповноважений вживає усіх заходів, наданих чинним законодавством для захисту таких прав, у тому числі шляхом внесення відповідних зауважень та застережень до проектів нормативно-правових актів.

Так, запропонованим проектом постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад», яким затверджуються Порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування), Порядок створення, ведення та адміністрування реєстрів територіальних громад, Порядок електронної інформаційної взаємодії між інформаційно-комунікаційними системами та передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, створюються ризики порушення законних прав та інтересів людини та громадянина, зокрема осіб з інвалідністю.

Представник Уповноваженого звернув увагу учасників наради на тому, що при реалізації норм підзаконних нормативно-правових актів створюються ризики, коли, в силу ряду обставин, особи з інвалідністю, яких сьогодні проживає в Україні понад 2,7 млн. осіб (а це понад 6% населення України), частина з яких можуть перетворитися на безхатченків через недобросовісність власників житла, внаслідок порушення гарантованих Конституцією України прав на житло.

Представником Уповноваженого було наголошено на неприпустимості таких порушень та запропоновано провести додаткову погоджувальну нараду за участю представників Міністерства юстиції України та Міністерства соціальної політики України.

Особливу увагу було приділено питанню захисту прав дітей віком до 14 років, зокрема положенням Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) в частині обов’язковості отримання згоди іпотеко- держателя на реєстрацію дітей, коли вже така згода була раніше отримана. Представник Уповноваженого звернув увагу на те, що не зважаючи на неузгодженість чинних норм, зокрема Закону України «Про іпотеку», не можна допускати порушення прав дітей. Унеможливлення реєстрації місця проживання дитини, у тому числі – новонародженої, тягне за собою створення перешкод в отриманні допомоги на дитину, укладення декларації із сімейним лікарем та реалізацію права на дошкільну освіту тощо. Залишення без належної уваги даного питання через кілька років створить ряд нових проблем для даної категорії осіб (враховуючи тривалість іпотеки) в результаті порушення їх основоположних прав.

Представником Уповноваженого Віктором Іванкевичем надано ґрунтовні пояснення щодо кожного пункту Позиції Уповноваженого до обговорюваного проекту постанови Кабінету Міністрів України. За наслідками обговорення у більшості питань сторони досягли компромісних рішень по висловлених зауваженнях. Щодо двох пунктів Позиції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було прийнято рішення про проведення додаткових консультацій та підготовку пропозицій щодо вдосконалення норм.

Представник Уповноваженого акцентував увагу на необхідності внесення змін до ряду законів, з метою дотримання рівності прав і свобод та недопущення їх порушення.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*