«Ліга Сильних»: проблема працевлаштування людей з інвалідністю у застарілому законодавстві

«Ліга Сильних»: проблема працевлаштування людей з інвалідністю у застарілому законодавстві. всеукраїнський форум психічної інклюзії, ліга сильних, працевлаштування, робоче місце, інвалідність

«Ліга Сильних»: проблема працевлаштування людей з інвалідністю у застарілому законодавстві. всеукраїнський форум психічної інклюзії, ліга сильних, працевлаштування, робоче місце, інвалідність

Люди з інвалідністю мають бути представлені на відкритому ринку праці. Їх працевлаштування – це комплексна проблема, яку не можна вирішити, працюючи за одним напрямом. Про це заявила виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко на Всеукраїнському форумі психічної інклюзії в Києві.

«Ліга Сильних» бачить, що до теми працевлаштування варто долучатись іншим організаціям. Ми будемо раді співпрацювати у цьому напрямку та адвокатувати зміни. До цього питання треба підходити комплексно, зокрема, говорити про зміни у сфері професійної та вищої освіти, включити можливість перекваліфікації. Необхідно законодавчо стимулювати бізнес та проводити інформаційні кампанії щодо можливості найняти людей з інвалідністю та дати робочі місця серед роботодавців», – зазначила виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.

Підхід по працевлаштування людей з інвалідністю має відповідати Конвенції ООН. Тобто бути не актом благодійності, а повноцінною можливістю знайти роботу на відкритому ринку праці. За статистикою, працюють до 17% людей з інвалідністю. Частина з них залучені до діяльності у соціальних підприємствах або до роботи при інтернатних закладах, але це не про відкритий ринок і роботу за трудовими договорами.

«Є точкові ініціативи по працевлаштуванню людей з психічними порушеннями, працюють і популяризують працевлаштування людей з інвалідністю соціальні підприємства, але цього недостатньо. Потрібне спільне бачення, що має змінитись, щоб люди, які мають психічні порушення або порушення інтелектуального розвитку могли працювати на вільному ринку праці», – наголосила Дар’я Сидоренко.

Усі питання ґрунтуються на застарілому трудовому законодавстві, коли економічно не вигідно залучати людей за трудовими договорами. Починається законодавча робота – наприкінці серпня уряд затвердив програму, за якою роботодавець отримує компенсацію за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю. Також є законопроєкт 5344-д, який наближає законодавство до європейських стандартів. Громадські організації, які захищають права людей з інвалідністю, направили свої пропозиції для покращення цього законопроєкту.

У травні 2023 року 16 громадських організацій, які захищають права людей з інвалідністю підтримали заяву «Ліги Сильних» щодо реформування сфери працевлаштування.

adminpress

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*