Lights for Rights – Акція видимості людей з інвалідністю

Lights for Rights – Акція видимості людей з інвалідністю. київ, конвенція, акція lights for rights, увага, інвалідність, hand, finger

12 грудня, в неділю, о 16.00 ми вийдемо на майдан Незалежності з ліхтарями, щоб підсвітити права людей з інвалідністю в Україні. Долучайтеся до нас, щоб посилити наші голоси та зробити яскравішим наше світло!

Уявіть собі: саме серце Києва, вечір… і сотні ліхтариків, що символізують прагнення людей з інвалідністю бути видимими. Це подія, про яку має дізнатися вся Україна і світ, тож привернімо увагу до того, що кожен і кожна з нас мають почуватися вільно, комфортно, гідно та безпечно в демократичній державі!

Чому ми закликаємо вас прийти?

  • Це наш спільний внесок на захист прав людини.
  • “Нічого для нас без нас!” Ми – люди з інвалідністю – відстоюємо право брати участь в ухваленні всіх рішень, а не дозволяти робити це за нас.
  • Ми оголосимо вимоги щодо дотримання прав людей з інвалідністю, які сформулювала спільнота (правозахисна адженда).

В Україні Конвенція про права осіб з інвалідністю набрала чинності ще 6 березня 2010 року. Цей документ покликаний гарантувати рівні можливості для людей з інвалідністю та без, а також забезпечувати суспільну активність та незалежність людей з інвалідністю.

Натомість, тільки уявіть собі, у 2021 році, за результатами дослідження Fight For Right*, лише 1% опитаних українців вважає, що люди з інвалідністю – це “звичайні” люди, “люди з такими ж правами, як і всі”.

Ми хочемо, щоб і решта 99% українців та українок побачили: ми, люди з інвалідністю, є, ми – готові творити зміни в державі разом з усіма і більше не залишатимемося в тіні й невидимими для України.

13 грудня відзначається 15-та річниця ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про права осіб з інвалідністю, яка закріпила права людей з інвалідністю як права людини у всьому світі.

12 грудня ми проведемо першу в історії України правозахисну акцію видимості людей з інвалідністю Lights for Rights та розпочнемо свою історію. І разом з вами дамо старт тим змінам, які давно актуальні і яких вимагаємо.

Отже:

  • Акція відбудеться 12 грудня, в неділю, на майдані Незалежності о 16:00.
  • Приносьте із собою ліхтарі, заряджені мобільні телефони з ліхтариками й усе, що світиться вночі (дотримуємося правил пожежної безпеки)
  • Якщо ви просто гуляєте майданом Незалежності, можете ввімкнути свій мобільний телефон і підсвітити нас: у такий спосіб показати, що ви підтримуєте захист прав людини для себе і для всієї України.

#МенеВидно, #FightForRight #заправалюдейзінвалідністю

Контакти для ЗМІ:
електронна пошта , телефон +38 096 047 83 37 (Крістіна Бут)

Контакти з організаційних питань: 
електронна пошта , телефон +38 096 189 56 86 (Анастасія Стрєльцова)

* Мистецтво для всіх: ситуація з дотриманням культурних прав людей з інвалідністю в Україні. Аналітичний звіт за результатами всеукраїнського опитування “Думки і погляди населення України” (Омнібус) у вересні 2021 року.

** Нагадуємо, що учасниками акції можуть бути лише вакциновані особи або ті, хто мають довідку ПЛР-тест, що діє 72 години чи інші відповідні документи (згідно з чинним законодавством).

*** Громадська організація Fight For Right – правозахисна організація людей з інвалідністю, заснована у 2017 році самими людьми з інвалідністю. Нашою візією є світ, у якому кожна людина з інвалідністю в Україні знає свої права людини та може вільно ними користуватися. Ми працюємо задля дієвого впровадження в Україні положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, адвокатуючи та лобіюючи зміни в державній політиці щодо прав людей з інвалідністю, ведемо аналітичну, інформаційну та навчально-просвітницьку діяльність.

«Центр прав людини ZMINA»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*