«Ми повністю переформатували та спростили процес забезпечення протезами» – Оксана Жолнович на Раді безбар’єрності

«Ми повністю переформатували та спростили процес забезпечення протезами» – Оксана Жолнович на Раді безбар’єрності. рада безбар’єрності, засідання, протез, реабілітація, інвалідність

«Ми повністю переформатували та спростили процес забезпечення протезами» – Оксана Жолнович на Раді безбар’єрності. рада безбар’єрності, засідання, протез, реабілітація, інвалідність

11 грудня відбулося підсумкове у 2023 році засідання Ради безбар’єрності за участю першої леді України Олени Зеленської та під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Участь у засідання взяла також Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович. Очільниця відомства презентували результати вдосконалення системи соціальних послуг для людей з інвалідністю з метою покращення процесів реабілітації та адаптації.

Олена Зеленська зазначила, що на другому році повномасштабної війни українці відчувають ще більший запит на безбар’єрні рішення. Від цього сьогодні залежить не лише якість життя, а й безпека громад.

«Можна сказати «війна, що ви хочете. Бар’єрів стало більше – і фізичних, із пересуванням та доступністю, і економічних – безробіття, і соціальних – велике навантаження на всіх взагалі» Але це не аргумент. Бо кожне життя цінне. І його якість має значення. Ми не обираємо часи, в які нам жити, але ми можемо боротися», – сказала Олена Зеленська.

«Безбар’єрність сьогодні – це нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження.

Особливо акцентуємо увагу на потребах наших захисників. Наш обов’язок – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію.

Також посилюємо взаємодію з органами місцевого самоврядування. Адже саме від них залежить кінцевий результат», — зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Серед ключових результатів роботи Міністерства соціальної політики у контексті безбар’єрності – спрощення процесу забезпечення допоміжними засобами реабілітації, особливо в протезуванні.

“Ми повністю переформатували процес забезпечення протезами. Завдяки мультидисциплінарним командам у лікарнях, у складі яких є соцпрацівники та протезисти, отримати протез людина може не чекаючи встановлення інвалідності. Ми також покращили цифрові сервіси доступу, зокрема кабінет особи з інвалідністю. Потребу в забезпеченні ДЗР, особливо військовим, закриваємо місяць в місяць. А кількість коштів, передбачених на ДЗР, збільшили вдвічі”, – наголосила Оксана Жолнович.

Серед ключових результатів у покращенні доступності забезпечення ДЗР Міністерка соціальної політики виділила такі:

  • узгодили діяльність по забезпеченню ДЗР з європейськими техрегламентами;
  • прибрали ручні робочі групи, запровадили європейський декларативний принцип виходу на ринок;
  • збільшили вартість виробів на рівень інфляції;
  • розширили можливості забезпечення кращими виробами (активні крісла колісні, біонічними протезами для військових);
  • затвердили стандарт професії протезист/ортезист, запровадили бакалаврську та магістерську програми.

Наразі в різних областях України працює 103 підприємства, які здійснюють забезпечення допоміжними засобами реабілітації та надають послуги з ремонту за рахунок коштів державного бюджету. Людина, якій потрібен протез, обирає будь-яке підприємство на свій розсуд.

Довідково. Ініціатива «Без бар’єрів» започаткована Першою Леді України Оленою Зеленською. У 2021 році Уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. З метою створення безбар’єрного простору при Кабінеті Міністрів було утворено тимчасовий консультативно-дорадчий орган — Раду безбар’єрності.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*