Мінцифра за підтримки ПРООН розпочинає створення стандарту цифрової доступності (ВІДЕО)

Мінцифра за підтримки ПРООН розпочинає створення стандарту цифрової доступності (ВІДЕО). мінцифра, проон, дослідження, цифрова доступність, інвалідність

Мінцифра за підтримки ПРООН розпочинає створення стандарту цифрової доступності. мінцифра, проон, дослідження, цифрова доступність, інвалідність

Цифрові сервіси мають бути доступними та зручними для кожного. В Україні на сьогодні 2,7 млн людей з інвалідністю. Пандемія COVID-19 зробила питання доступності цифрової інфраструктури особливо актуальним. Тому проєкт «Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні», що реалізується ПРООН Україні в партнерстві з Мінцифрою за фінансової підтримки Швеції, ініціював проведення досліджень.

Мінцифра та Програма розвитку ООН в Україні представили два дослідження щодо цифрової доступності — «Інклюзивність та права людини на передньому краї. Доступність сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні» та «Міжнародні практики щодо доступності мобільних застосунків державних органів влади».

Мінцифра за підтримки ПРООН розпочинає створення стандарту цифрової доступності. мінцифра, проон, дослідження, цифрова доступність, інвалідність

У першому дослідженні протестували 82 вебсайти державних органів влади та 7 сервісних платформ — банкомати та термінали в державних органах. Дослідження засвідчило, що всі ці ресурси не є на 100% доступними.

Дмитро Попов, співавтор першого дослідження та автор другого, заявив: «Необхідно використовувати універсальні рішення: вебпортали та мобільні застосунки мають бути доступними для різних груп користувачів та користувачок у своїй базовій версії. Також важливо проводити тестування на фактичну доступність всіх нових вебпорталів та мобільних застосунків. До процесу тестування важливо залучати людей з інвалідністю, які користуються допоміжним (асистивним) ПЗ», — зауважив експерт.

Друге дослідження вивчало, як регулюються питання доступності в інших країнах світу і чи можливо застосувати цей досвід в Україні. Крім цього, проаналізований досвід 14 країн-лідерів із цифрової доступності, що допомагає сформулювати чіткий план дій.

Так, в Україні доцільно ухвалити гармонізований стандарт EN 301 549. Усі сайти та мобільні застосунки, які розробляють державні органи, повинні відповідати йому. Для цього потрібно удосконалити законодавство, розробити технічні рекомендації, а також проводити тренінги для осіб, відповідальних за цифрову доступність.

Ніколай Сондербай, старший радник із питань демократії та прав людини у ПРООН, наголосив на суттєвому прогресі України у сфері цифрової трансформації: «Ініціатива Дії дозволяє людям в Україні отримувати доступ до державних послуг онлайн. Це швидше, зручніше та безпечніше в епоху COVID. Проте необхідно переконатися, що всі цифрові ресурси в Україні цифрово доступні, та створити гарантії того, що державні кошти не можуть бути використаними для фінансування недоступних онлайн-ресурсів».

“Цифрова країна має бути доступною для всіх. Тому безбар’єрність — це важлива частина кожного проєкту Мінцифри. В умовах пандемії доступний швидкісний інтернет, веб- чи мобільні ресурси стають не лише життєво необхідними, а й безпечним середовищем для участі в громадському житті. Результати досліджень стануть певним вектором, за яким можна буде впевнено рухатись до нашої мети, об’єднавши ресурси держави та суспільства”, — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Шелест.

Долучилися до обговорення та підтримали напрям розпочатої роботи Наталія Федорович, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Тетяна Ломакіна, радник — Уповноважений Президента України з питань безбар’єрності; Тетяна Баранцова, Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю.

Мінцифра за підтримки ПРООН розпочинає створення стандарту цифрової доступності. мінцифра, проон, дослідження, цифрова доступність, інвалідність

Прес-офіс Міністерства

Міністерство та Комітет цифрової трансформації України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*