Моніторинговий візит до Вороновицької філії КУ «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» на Вінниччині

Моніторинговий візит до Вороновицької філії КУ «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» на Вінниччині. вінниччина, ку обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, моніторинговий візит, порушення, підопічний

Моніторинговий візит до Вороновицької філії КУ «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» на Вінниччині. вінниччина, ку обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, моніторинговий візит, порушення, підопічний

Працівниками Відділу регіонального представництва Уповноваженого у центральних областях Олегом Левицьким та Ігорем Олійником, спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Наталією Гурковською в рамках національного превентивного механізму здійснено моніторинговий візит до Вороновицької філії комунальної установи «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» з метою дотримання прав підопічних в умовах воєнного стану .

Філія створена як відокремлений підрозділ КУ «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку» з метою забезпечення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, комплексу реабілітаційних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю старше 18 років з стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду і допомоги, яким згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії за участю лікаря-психіатра не протипоказане перебування в такому закладі/установі, а також для організації трудової реабілітації підопічних та забезпечення пансіонату предметами, матеріалами та інвентарем, основними продуктами харчування власного виробництва.

Станом на 19.07.2022 в Пансіонаті проживає 205 підопічних, з яких 27 осіб є внутрішньо переміщеними, 25 осіб з КУ «Слов’янський психоневрологічний інтернат» та 2 особи з КУ «Покровський психоневрологічний інтернат». При спілкуванні з моніторами підопічні повідомили про відсутність скарг на умови проживання, харчування, відношенням до них персоналу, окремі внутрішньо переміщені підопічні висловлювали побажання по завершенню бойових дій повернутись до свого закладу, оскільки звикли до нього.

У пансіонаті відсутнє укриття, у випадку повітряної тривоги підопічних виводять на територію закладу. Наявний запас продуктів харчування, води, ліків на декілька місяців. На інформаційних стендах розміщені плани евакуації, проте відсутній порядок дій у випадку сигналу «Повітряна тривога».

У медичних картках підопічних наявні висновки лише терапевта та хірурга, крім цього не всі підопічні пройшли профілактичні огляди. В особових справах відсутня згода на обробку персональних даних.

Під час моніторингу на харчоблоці виявлено, що для приготування їжі користуються непридатним корозійним посудом, холодильні камери використовуються не за призначенням, частково відсутні добові проби за 18.07.2022 та 19.07.2022, відсутнє меню в їдальні.

Про повний перелік порушень поінформовано керівництво пансіонату, за результатами моніторингового візиту готується звіт та акти реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*