Моніторинг забезпечення прав осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, які страждають на психічні розлади, на отримання соцпослуги стаціонарного догляду в умовах воєнного стану

Моніторинг забезпечення прав осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, які страждають на психічні розлади, на отримання соцпослуги стаціонарного догляду в умовах воєнного стану. моніторинг, похилий вік, психічний розлад, соціальна послуга, інвалідність

Моніторинг забезпечення прав осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, які страждають на психічні розлади, на отримання соцпослуги стаціонарного догляду в умовах воєнного стану. моніторинг, похилий вік, психічний розлад, соціальна послуга, інвалідність

Протягом травня 2022 року заступником начальника відділу права на соціальний захист Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Юрієм Бабенком здійснено безвиїзний (дистанційний) моніторинг стану забезпечення прав осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, які страждають на психічні розлади, на отримання соціальної послуги стаціонарного догляду в умовах воєнного стану.

Під час моніторингу досліджено питання додержання спрощеного порядку надання соціальної послуги стаціонарного догляду, впровадженого унаслідок внесення постановою Кабінету Міністрів від 16 березня 2022 р. № 294 змін до Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади, а також до Порядку організації надання соціальних послуг.

Ці зміни передбачають, що для отримання соціальної послуги стаціонарного догляду особі або її законному представнику (у разі недієздатності особи) необхідно подати лише заяву до уповноваженого органу, відповідної військової адміністрації, обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації або безпосередньо до надавача соціальних послуг.

В свою чергу обласна, Київська та Севастопольська міські військові/державні адміністрації протягом одного робочого дня з дати надходження відповідної заяви, приймають рішення про влаштування громадянина до інтернатного закладу та надсилають його в електронній формі засобами телекомунікаційного надавачу соціальних послуг.

Відповідно об’єктами моніторингу були обласні та Київська міська військові адміністрації.

За результатами опрацювання отриманої від об’єктів моніторингу інформації порушень прав осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, які страждають на психічні розлади, на отримання соціальної послуги стаціонарного догляду за спрощеною процедурою не встановлено.

Результати моніторингу свідчать, що затверджені Урядом зміни значно спростили механізм щодо оперативного влаштування громадян у період воєнного стану громадян до інтернатних закладів.

Так, за даними об’єктів моніторингу з 24.02.2022 по 20.05.2022 до інтернатних закладів геріатричного та психоневрологічного профілів за спрощеним механізмом було влаштовано 1614 громадян.

До Миколаївської та Чернігівської обласних військових адміністрацій заяви про надання соціальної послуги стаціонарного догляду від громадян протягом звітного періоду не надходили.

Не здійснювалось влаштування громадян до інтернатних закладів Луганською та Херсонською обласними військовими адміністраціями у зв’язку із тимчасовою окупацією територій, де розташовані заклади, або ведення на цих територіях бойових дій.

Всі інші обласні та Київська міська військові адміністрації оперативно вирішували питання влаштування громадян до інтернатних закладів з додержанням установленого законодавством порядку.

Донецькою обласною військовою адміністрацією через постійні перебої зі зв’язком та доступом до мережі інтернет застосовано альтернативний спосіб зв’язку – месенджери.

Звіт за результатами моніторингу буде направлено до відома Міністерству соціальної політики України.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*