Мучають сумніви, яка пенсія вигідніша – чорнобильська чи військова?

Мучають сумніви, яка пенсія вигідніша – чорнобильська чи військова?. військовослужбовець, пенсія, розмір, чорнобилець, інвалідність

Мучають сумніви, яка пенсія вигідніша – чорнобильська чи військова?. військовослужбовець, пенсія, розмір, чорнобилець, інвалідність

«У мене інвалідність 1-ї групи. Отримую воєнну пенсію у розмірі 12 800 гривень. Скільки я би отримував у разі переходу на чорнобильську пенсію?

Микола Таран, село Пухівка, Київська обл.»

Пенсія за інвалідністю військовослужбовця і пенсія чорнобильця призначаються за різними законами. Але в деяких випадках їх розмір може збігатися, оскільки військовослужбовець може мати і статус чорнобильця, а особи, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, можуть прирівнюватися до інвалідів війни.

Передбачити, як зміниться розмір вашої пенсії у разі переходу з одного виду на інший, складно.

За нормами Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», розмір пенсії насамперед залежить від вислуги років і розміру грошового забезпечення. А згідно із Законом «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір пенсії залежить від зарплати та ступеня втрати працездатності.

***

Є ще додаткові нормативні акти, якими в обох випадках встановлюються мінімальні розміри пенсій та деякі надбавки. Наприклад, загальний розмір пенсії за інвалідністю І-ї групи внаслідок війни не мусить бути нижчим за 13 175,50 гривні (650% прожиткового мінімуму).

А пенсія ліквідатора з І-ю групою інвалідності не мусить бути нижчою за 12 993,56 гривні (розмір середньої зарплати по Україні за минулий рік).

Можливо, ви не підпадаєте під обидві категорії, тому ваша пенсія дещо нижча. У листі не вистачає інформації – про всі наявні у вас статуси, причину інвалідності, розмір зарплати тощо. Тому дати точну відповідь на запитання про право та доцільність переходу на інший вид пенсії зможуть лише у Пенсійному фонді.

Сергій Коробкін, незалежний консультант

На пенсії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*