У яких випадках пенсія за інвалідністю вигідніша

У яких випадках пенсія за інвалідністю вигідніша. пенсія, перерахунок, розрахунок, стаж, інвалідність, hand, finger

При розрахунку пенсії за інвалідністю до стажу додатково зараховується період від дня встановлення інвалідності до дня досягнення пенсійного віку.

«Мені 68 років, я інвалід 2-ї групи. Вперше інвалідність встановлено у 1997 році. Пенсія складає 2600 гривень і торік її не піднімали. У Пенсійному фонді сказали, що переходити на пенсію за віком мені невигідно, оскільки вона буде меншою – 2093 гривні. Це тому, що маю 23 роки стажу замість необхідних 30 років.

Прошу пояснити: чому мені роки інвалідності не зараховують до стажу, і яка у мене має бути пенсія?

Стефанія Степанівна, Львівська обл.»

Коли рахують додатковий стаж?

Точних даних про вашу пенсію та її складові у нас немає. Тому можемо дати пояснення лише в цілому. У цьому разі є два ключові моменти.

Нагадаємо, що при розрахунку пенсії за інвалідністю до стажу додатково зараховується період від дня встановлення інвалідності до дня досягнення пенсійного віку. При цьому пенсія за інвалідністю 2-ї групи призначається у розмірі 90% від потенційної пенсії за віком. Якби ви отримували звичайну пенсію за віком, то за фактичної наявності 23 років стажу її розмір був би справді на мінімальному рівні (тут враховується лише фактичний стаж). Тим більше, якщо ще й зарплатня була невисокою.

Прожитковий мінімум для пенсіонерів сьогодні становить 2093 гривні, а розмір мінімальної пенсійної виплати – 2100 гривень. Але ваша пенсія вища. З цього ми робимо висновок, що ви отримуєте пенсію за інвалідністю і при її розрахунку так званий додатковий стаж враховується. Тобто до фактичного стажу додається період перебування на інвалідності з 1997 року до 2009 року, коли вам, ймовірно, виповнилося 55 років. Таким чином, при розрахунку пенсії за інвалідністю загалом може враховуватися понад 30 років стажу. Це своєю чергою дає право отримувати її у вищому розмірі.

Чи має зростати пенсія після перерахунку?

Для жінок зі стажем понад 30 років також встановлюються певні гарантії: у деяких випадках пенсія не нижча за 2500 гривень, у деяких – не нижча за 2680 гривень. Це якщо йдеться про осіб, які молодші від 70 років. У такому разі справді є сенс залишатися на пенсії за інвалідністю, щоб не втрачати додаткового стажу.

А ось чіткіше пояснити, чому пенсію не підвищили і яким саме має бути її розмір, ми не можемо, не знаючи деталей. Наприклад, у нас немає жодних даних про зарплату і немає ясності – скільки у вас додаткового стажу.

Звернемо увагу, що основні масові перерахунки пенсій минулого року були у березні, липні, жовтні та грудні. Перерахунки робили не усім і не чотири рази. Хтось, наприклад, не отримав збільшення у грудні, але відчув підвищення у жовтні. Було й навпаки. А хтось зовсім залишився без збільшення. Кожен випадок слід розглядати індивідуально, спираючись на матеріали пенсійної справи і залежно від виду пенсії.

На пенсії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*