На порядку денному – забезпечення доступності судової процедури для осіб з обмеженими можливостями

На порядку денному – забезпечення доступності судової процедури для осіб з обмеженими можливостями. київ, доступність, суд, судова процедура, інвалідність, indoor, person, ceiling, wall, computer, table, clothing, laptop, people, group. A group of people sitting at a table in a room

На порядку денному – забезпечення доступності судової процедури для осіб з обмеженими можливостями. київ, доступність, суд, судова процедура, інвалідність29 вересня 2017 року у приміщенні Вищої ради правосуддя відбулось чергове засідання робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві.

Із вітальним словом до учасників робочої групи звернувся Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк. Він поінформував присутніх про результати розгляду Радою матеріалів щодо внесення подання Президентові України про призначення кандидатів на посади суддів Верховного Суду та наголосив, що вирішення питань, визначених у порядку денному робочої групи, є не менш важливим ніж створення Верховного Суду. Ігор Бенедисюк зазначив важливість того, що цей захід відбувається за підтримки Вищої ради правосуддя, яка стала «генератором» реформ у судовій системі, та підкреслив, що «кожен крок покладе підвалини великої будівлі європейської держави, яку ми будуємо». «Вища рада правосуддя підтримує цей напрям роботи і буде допомагати у співробітництві з іншими представниками cудової влади», – зауважив він.

Керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Сергій Пушкар також привітав учасників робочої групи та запевнив, що він особисто та працівники секретаріату докладуть максимум зусиль у межах компетенції для вирішення важливих питань для забезпечення прав і гарантій осіб із обмеженими можливостями.

Голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк зазначив, що на сьогодні чотири апеляційні суди у місті Києві, а також суди апеляційної інстанції у містах Одесі та Львові самостійно досягли гарних результатів, але у подальшому необхідно максимально поліпшувати ситуацію і титанічна праця в цьому напрямі буде продовжуватись. Також запропонував обговорити питання створення при Верховному Суді постійно діючого Комітету щодо забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб із обмеженими можливостями.

Під час засідання обговорювались питання архітектурної доступності осіб із інвалідністю та маломобільних груп населення приміщень апеляційного суду Київської області, Одеського апеляційного господарського суду та господарського суду Одеської області, представники яких зробили презентації та висвітлили проведені на сьогодні заходи щодо адаптації приміщень судів до потреб осіб із обмеженими можливостями, які було оцінено членами робочої групи як успішні.

У ході обговорення питання про створення Переліку рекомендацій щодо доступності судової установи для осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення було заслухано директора Ресурсного центру «Безбар’єрна Україна» Руслана Рубеля. Він представив учасникам зразки мнемосхем, інформаційних стікерів, інформаційних табличок, які виготовляє підприємство відповідно до приписів ДБН.

За результатами цього обговорення робоча група прийняла рішення запропонувати Ресурсному центру «Безбар’єрна Україна» надати до наступного засідання свої рекомендації для оперативного розумного пристосування існуючих приміщень судів до потреб осіб із обмеженими можливостями.

Також обговорювалось питання необхідності запровадження заходів щодо доступності сайтів органів судової влади для користувачів із порушенням зору.

Під час засідання було прийнято рішення про призначення заступником керівника робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в місті Києві представника від Вищої ради правосуддя – начальника відділу по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення особистого прийому громадян Лілії Яким’як.

У засіданні взяли участь представники судової влади: Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Державного підприємства «Інформаційні судові системи», апеляційного суду міста Києва, Територіального управління Державної судової адміністрації України в місті Києві, апеляційного суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду, Київського апеляційного адміністративного суду, Одеського апеляційного господарського суду, Львівського апеляційного господарського суду, Шевченківського районного суду міста Києва, а також Національної асоціації адвокатів України. Від Вищої ради правосуддя участь у заході взяли заступник керівника секретаріату Зуб Д.С., начальник управління з питань управління майном та контролю за його використанням Власов В.В., начальник відділу по роботі зі зверненнями, запитами на інформацію та забезпечення особистого прийому громадян Лілія Яким’як.

Участь у засіданні також взяли представники громадських організацій: Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів»; Національної асамблеї людей з інвалідністю; Всеукраїнської громадської організації «Асоціація інвалідів-спинальників України», «Вікно у світ», а також Ресурсного центру «Безбар’єрна Україна».

Проведення наступного засідання робочої групи заплановано на 19–20 жовтня 2017 року у місті Львові.

Прес-центр судової влади України

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*