На Тернопільщині люди з особливими потребами дізналися про свої трудові права, соціальні пільги та гарантії на робочих місцях

На Тернопільщині люди з особливими потребами дізналися про свої трудові права, соціальні пільги та гарантії на робочих місцях. тернопільщина, працевлаштування, семінар, суспільство, інвалідність

Головний державний інспектор Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного МУД Любов Пугач взяла участь у семінарі, організованому фахівцями Збаразької районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості для людей з інвалідністю.

У своєму виступі Любов Пугач підкреслила, що інвалідність – це не вирок, не покарання та не є перепоною до повноцінного життя. Люди з інвалідністю є повноправними членами суспільства, які потребують певної уваги та створення відповідних умов.

Фахівець наголосила, що права громадян на працю, у тому числі осіб з інвалідністю, закріплені у Конституції України, Кодексі законів про працю та у інших нормативних актах.

На роботодавців у випадках, передбачених законодавством, покладається обов’язок організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій. Також на їх прохання встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.

Окрім того, залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт та робіт у нічний час без їх згоди не допускається.

Інспектор зупинилась на особливостях надання відпусток працівникам з інвалідністю, зокрема, на тривалості щорічних відпусток та відпусток без збереження заробітної плати.

Також було підкреслено, що Держпраці постійно здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями законодавства про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Більше інформації на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/

Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*