Пенсії для людей з інвалідністю: у Мінсоцполітики пояснили важливий нюанс

Пенсії для людей з інвалідністю: у Мінсоцполітики пояснили важливий нюанс. віталій музиченко, захворювання, пенсія, соціальна допомога, інвалідність, hand, finger

Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко розповів в ефірі каналу “Україна 24”, які є варіанти соціальних виплат для людей з інвалідністю. Чиновник відповідав на запитання глядача про те, чому він отримує трохи більш ніж 1700 гривень.

“Тут питання – пенсія чи соціальна допомога. Тому що більшість осіб з інвалідністю, через те що вони належали до непрацездатної категорії населення або взагалі не мають трудового стажу, або його мають менше ніж необхідно для призначення пенсій – у такому випадку призначається державна соціальна допомога, яка дорівнює 100% прожиткового мінімуму, що на сьогодні є 1712 грн”, — сказав він.

Музиченко зазначив, що отримати й пенсію, і соціальну допомогу неможливо.

“Людина має право вибору – або соціальну допомогу як особа з інвалідністю, або пенсію, в тому числі у зв’язку з інвалідністю. Але все залежить від наявного страхового стажу. При цьому, якщо людина з інвалідністю має важке захворювання, вона також може ще оформити допомогу з догляд”, — сказав він.

Марія Ніколаєнко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*