Пенсії військових: на яку має право особа, яка отримала інвалідність, але продовжила службу

Пенсії військових: на яку має право особа, яка отримала інвалідність, але продовжила службу. війна, військовий, пенсія, поранення, інвалідність

Пенсії військових: на яку має право особа, яка отримала інвалідність, але продовжила службу. війна, військовий, пенсія, поранення, інвалідність© freepik/freepik

Пенсійне забезпечення військовослужбовців регулюється окремими законами, повідомляє «ZN.UA».

З перших днів війни, яку розпочала Росія, на захист нашої країни стало багато сміливих військовослужбовців. Вони мають право на призначення пенсії.

В Пенсійному фонді України пояснили, на яку пенсію має право військовий, який в період проходження військової служби отримав поранення, був визнаний особою з інвалідністю внаслідок війни, а після лікування та реабілітації продовжив службу.

Там зазначили, що особа, якій встановлено інвалідність, в тому числі внаслідок війни, при виконанні умов, визначених законодавством, має право на пенсію по інвалідності. Умови призначення таких пенсій військовослужбовцям визначено законами «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Право на призначенням «страхової» пенсії по інвалідності залежить від тривалості набутого страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією залежно від групи інвалідності. Так, пенсія по інвалідності ІІІ групи призначається (у тому числі при перебуванні на службі) за наявності у особи страхового стажу від 1 до 15 років (необхідна тривалість страхового стажу залежить від віку, в якому встановлено інвалідність).

Пенсія по інвалідності по «військовому» закону призначається після звільнення зі служби, на підставі заяви та комплекту документів, які готують уповноважені органи силових міністерств та відомств.

Мінімальна пенсійна виплата для осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи (незалежно від закону, згідно з яким її призначено) не може бути нижче 360 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (ПМ), з 01.12.2022 – 7534,80 грн (2093,00 грн х 360%, де 2093,00 – ПМ).

Аліса Ігітян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*