Переселенка домоглася виділення 9 млн грн, щоб зробити Краматорськ доступним для людей з інвалідністю

Переселенка домоглася виділення 9 млн грн, щоб зробити Краматорськ доступним для людей з інвалідністю. краматорськ, тетяна бобровська, доступність, конференція оон, інвалідність, person, indoor, computer, people, clothing, laptop, table, woman, group. A group of people sitting at a table

Переселенка домоглася виділення 9 млн грн, щоб зробити Краматорськ доступним для людей з інвалідністю. краматорськ, тетяна бобровська, доступність, конференція оон, інвалідність

Переселенка з інвалідністю Тетяна Бобровська домоглася від місцевої влади виділення 9 млн грн на облаштування доступних установ для людей з особливими потребами. Цей досвід вона презентувала у Женеві на конференції ООН.

Тетяна Бобровська, яка переїхала з Горлівки до Краматорська, разом з іншими людьми з інвалідністю провела моніторинг соціально важливих будівель міста на предмет їх доступності, повідомляє ІА «Вчасно».

«Ми обрали вісім соціальних об’єктів, які важливі для людей з інвалідністю — лікарню, управління соціального захисту, міграційну службу та інші. У складі людей на візках, з порушенням слуху, зору відвідували ці об’єкти, моніторили їхню доступність, — розповіла Тетяна Бобровська. — Потім дали наші рекомендації місцевій владі, чиновники погодилися із зауваженнями і виділили 9 мільйонів гривень на створення доступних установ для людей з інвалідністю».

Про цей досвід Тетяна Бобровська розповіла на міжнародній конференції ООН у Женеві, де обговорювалися питання гендерної рівності, прав людини, доступності та інклюзії. У Швейцарії вона презентувала результати аудиту об’єктів Краматорська. Представники ООН високо оцінили таку ініціативу, бо люди з інвалідністю самі долучилися до проекту, обстоювали свої права і співпрацювали з владою.

«ООН визнало наш проект кращим проектом року, міжнародна спільнота цікавилася нашим досвідом. Мене приємно здивувало, що Україну так оцінили, при тому, що ми маємо купу проблем у цьому напрямку. Я почула досвід Білорусі, Молдови — у них з доступністю гірша ситуація», — поділилася Тетяна.

Під час конференції представники ООН радили іншим країнам взяти досвід аудиту з Краматорська для запровадження у своїх країнах. Але Тетяна визнає, що у Краматорську, де вона зараз живе (жінка переїхала з Горлівки), не все добре із доступністю. У місті багато закладів, куди потрапити людині з інвалідністю неможливо або вкрай складно.

«Перед поїздкою до Женеви у Краматорську мене запросила на вечерю представниця з Канади, знайти пристойний заклад, куди я можу заїхати на візку, виявилося складно. Тому наш аудит продовжиться і цьогоріч, будемо наполягати, що люди з інвалідністю мають право доступу до усіх об’єктів інфраструктури міста, а не лише лікарень і соцзахисту», — сказала Тетяна Бобровська.

Тетяна хоче, щоб проведений аудит у Краматорську, був не просто дослідженням, а реальним проектом, за допомогою якого міста України ставатимуть доступними для людей з інвалідністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*