Потрібно максимально забезпечити осіб з інвалідністю тими можливостями, які надає держава, – Ірина Гримак

Потрібно максимально забезпечити осіб з інвалідністю тими можливостями, які надає держава, – Ірина Гримак. zoom-нарада, львівська область, забезпечення, реабілітація, інвалідність

Потрібно максимально забезпечити осіб з інвалідністю тими можливостями, які надає держава, – Ірина Гримак. zoom-нарада, львівська область, забезпечення, реабілітація, інвалідність

Про можливості в державному бюджеті для об’єднаних територіальних громад щодо забезпечення осіб з інвалідністю йшлося 11 лютого під час zoom-наради голови Львівської обласної ради Ірини Гримак з головами ОТГ Дрогобицького, Стрийського, Самбірського районів.

За словами керівника Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Галини Мисаковець, за рахунок загального фонду Державного бюджету України передбачено придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату (Постанова КМУ від 14.03.2018 р. № 189).

Важливо, що заявка на забезпечення спеціальним автомобілем подається
до Мінсоцполітики щороку до 1 квітня.

Крім того, з цього джерела здійснюється відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю реабілітаційним установам. (Постанова КМУ від 27.03.2019 р. № 309 зі змінами від 20.01.2021 р. № 30).

За рахунок спеціального фонду Державного бюджету України є можливість для:

– професійного навчання осіб з інвалідністю,

– комплексної реабілітації на базі Державної реабілітаційної установи “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина»,

– надання послуг з медичної реабілітації державними реабілітаційними установами

– передплати одного друкованого періодичного видання

– надання фінансової допомоги на безповоротній основі на здійснення видатків на заходи, спрямовані на фізкультурно-спортивну реабілітацію інвалідів.

– надання фінансової допомоги на безповоротній основі інвалідам всіх груп шляхом оплати протезно-ортопедичним підприємствам вартості технічних засобів реабілітації (протезно-ортопедичних виробів підвищеної складності).

«Сьогодні ми маємо можливість надати послуги на належному рівні і створити людям з інвалідністю умови, щоб вони могли знайти себе у суспільстві і бути конкурентоздатними. Адже є досвід, коли особи з інвалідністю, які навчалися за кошти Фонду, працюють зараз у галузях ІТ, охороні здоров’я, юриспруденції, архітектури. Велике прохання – скористайтеся цими можливостями, ми готові сприяти у підготовці документів і плідно співпрацювати», – зауважила Галина Мисаковець.

Підсумовуючи, Ірина Гримак наголосила на необхідності напрацювання обліку осіб з інвалідністю у розрізі кожної ОТГ. «Потрібно максимально забезпечити осіб з інвалідністю тими можливостями, які надає держава», – підкреслила Ірина Гримак.

Львівська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*