Працевлаштування інвалідів. «Слуги народу» хочуть змінити законодавство

Працевлаштування інвалідів. «Слуги народу» хочуть змінити законодавство. галина третьякова, квота, працевлаштування, роботодавець, інвалідність

Працевлаштування інвалідів. «Слуги народу» хочуть змінити законодавство. галина третьякова, квота, працевлаштування, роботодавець, інвалідністьТретьякова зауважує, що роботодавці, які працевлаштовують інвалідів, сьогодні не мають якихось бонусів

Квоти у 4% для людей з інвалідністю на підприємствах не дуже ефективні — глава «соціального» комітету Ради Галина Третьякова, інформує Главком

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова вважає, що для створення інклюзивних можливостей для людей з інвалідністю доведеться змінювати законодавство. Про це вона заявила в інтерв’ю «Главкому».

«Ми займатимемося тим, щоби приводити усю інфраструктуру у відповідність до потреб таких людей. Їх у нас, за статистикою, 2,6 млн», – каже депутатка.

Третьякова стверджує, що норма 4% щодо обов’язкової квоти працевлаштування людей з інвалідністю у трудових колективах у приватному секторі економіки – не дуже ефективна. «Тут потрібно переходити до європейських норм. В Європі працедавець створює для людей з інвалідністю умови роботи. Наприклад, для працівників на візочку мають бути обладнані ліфти. Якщо у людини немає кінцівок, то мають бути спеціальні клавіатури для комп’ютерів. Якщо людина незряча, то вона може, наприклад, працювати у колцентрі. Для цього їй потрібна тактильна клавіатура», – зазначає депутатка.

Водночас, Третьякова зауважує, що роботодавці, які працевлаштовують інвалідів, сьогодні не мають якихось бонусів.

«Працедавці нині у такій ситуації: якщо у них немає за квотою 4% працевлаштованих людей з інвалідністю, то вони мають сплатити штраф. Тому роботодавці скаржаться, що немає людей з інвалідністю, яких вони хочуть працевлаштувати», – зауважує голова парламентського комітету.

Третьякова говорить, що зараз роботодавці здебільшого платять зарплати не людям з інвалідністю, «а для того, щоби прозвітувати на папірцях, що вони працюють з людиною з інвалідністю». «Хіба це нам потрібно? Нам потрібно, щоби на підприємствах були справжні робочі місця для роботи людей з інвалідністю і ці робочі місця були би в базі центрів зайнятості», – наголошує голова парламентського комітету.

Вихід з ситуації, що склалася Третьякова бачить у тимчасових програмах уряду, що будуть спонукати роботодавців облаштовувати місця для людей з інвалідністю.

«Таке задекларував уже уряд на чолі з Олексієм Гончаруком. Вони озвучили програму на п’ять років. Таким чином уряд виокремлює у держбюджеті пріоритет, кошти, якими можна буде допомагати. Тепер треба дивитися, що вони виписали у проєкті держбюджету, які їхні пропозиції», – каже депутатка.

Третьякова запевняє, що підготовка до впровадження змін до законодавства ведеться вже зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*