Працівники Офісу Омбудсмана зафіксували порушення дотримання прав пацієнтів з важкими невиліковними хворобами у Хмельницькій області

Працівники Офісу Омбудсмана зафіксували порушення дотримання прав пацієнтів з важкими невиліковними хворобами у Хмельницькій області. уповноважений, хмельницька область, візит, недолік, інвалідність, person, wedding dress, bride, wedding, indoor, bed, clothing, human face, woman. A man and a woman sitting on a bed

26 вересня 2018 року працівниками Департаменту реалізації національного превентивного механізму Офісу Омбудсмана спільно з регіональним координатором зв’язків Уповноваженого з громадськістю в Хмельницький області та громадськими моніторами здійснено моніторингові візити до Полонської центральної районної лікарні та Полонського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

Під час візитів у кожній установі виявлено низку недоліків.

Зокрема, на базі Полонської центральної районної лікарні відповідно до наказу розгорнуто 10 паліативних ліжок, а фактично в медичному закладі перебувало двоє паліативних пацієнтів. Одна з пацієнтів мала діагноз хронічний алкоголізм та потребує вирішення соціальних питань (встановлення інвалідності, подальшого пенсійного забезпечення та влаштування до стаціонарної установи відповідно до рішення лікувально-консультативної комісії).

Також, під час спілкування з медичними працівниками лікарні встановлено, що персонал не компетентний у наданні паліативної допомоги у районі. Вони не проходили жодного навчання з надання такого виду допомоги. Окрім того, у районі на недостатньому рівні проводиться роз’яснювально-просвітницька робота щодо надання паліативної допомоги.

Візитом до Полонського будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю встановлено невідповідність вимогам чинного законодавства розмірів житлової площі на одну особу та недостатнє забезпечення маломобільних підопічних підгузками.

Безперечно необхідністю є урізноманітнення щоденних заходів з реабілітації хворих та культурно-масової роботи.

За результатами моніторингових візитів акти реагування Уповноваженого будуть скеровані до відповідних міністерств та відомств.

Довідково: Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*