Праця інвалідів не може бути поза увагою

Праця інвалідів не може бути поза увагою. миколаївська область, утос, зустріч, управління держпраці, інвалідність, person, clothing, man, indoor, human face, people, computer, group, laptop. A group of people sitting in a room

Праця інвалідів не може бути поза увагою. миколаївська область, утос, зустріч, управління держпраці, інвалідність

Головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Миколаївській області проведена зустріч з колективом Українського товариства сліпих (УТОС) щодо трудових прав працівників – інвалідів та додержання гарантій оплати праці таким працівникам.

З одного боку така роз’яснювальна робота направлена на розширення знань працівників про свої трудові права та обов’язки роботодавця, з іншого – на захист інтересів працівників, які мають інвалідність.

Забезпечення права на працю осіб, які мають інвалідність завжди потребує особливої уваги держави та громадян.

Трудове законодавство України передбачає ряд норм та гарантій для працюючих інвалідів, виконання яких є обов’язком роботодавця. На зустрічі, зокрема, було приділено увагу щодо укладення трудового договору з інвалідом, обов’язку роботодавця організувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування інвалідів відповідно до медичних рекомендацій, заборони встановлення таким працівникам випробувального терміну при прийнятті на роботу, залучення їх до надурочних робіт у нічний час без їх згоди і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям тощо.

Праця інвалідів не може бути поза увагою. миколаївська область, утос, зустріч, управління держпраці, інвалідність

Фахівці управління Держпраці у Миколаївській області зосередили увагу присутніх на їх правах в процесі трудової діяльності, а саме: на роботу на умовах неповного робочого часу (за зверненням інваліда), на збільшену тривалість щорічної основної відпустки для інвалідів I, II, та III групи, право на отримання відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну роботи на підприємстві.

Відповідаючи на питання присутніх, фахівці управління докладно розповіли про умови надання інвалідам відпустки без збереження заробітної плати.

Особливу увагу під час зустрічі було приділено оплаті праці. Адже, додержання законодавства з питань праці є обов’язком роботодавця, за невиконання якого, роботодавець несе фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Наприкінці зустрічі, фахівці управління радо відповіли працівникам УТОСа на запитання. Сподіваємося, що такі заходи є кроком поваги щодо праці інвалідів.

Управління Держпраці у Миколаївській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*