Презентація звіту за результатами оцінки потреб у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю відповідно до статті 15 Європейської соціальної хартії

Презентація звіту за результатами оцінки потреб у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю відповідно до статті 15 Європейської соціальної хартії. рада європи, звіт, презентація, проєкт, інвалідність

Презентація звіту за результатами оцінки потреб у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю відповідно до статті 15 Європейської соціальної хартії. рада європи, звіт, презентація, проєкт, інвалідність

7 серпня 2020 року відбулася презентація звіту за результатами оцінки потреб щодо перегляду політики та нормативно-правової бази у сфері забезпечення прав людей з інвалідністю відповідно до статті 15 Європейської соціальної хартії, підготовленої в межах діяльності проєкту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні».

У заході взяли участь близько 50 учасників та учасниць, серед яких представники та представниці органів державної влади, місцевої влади, громадянського суспільства, наукового середовища, міжнародних організацій та інших зацікавлених сторін.

«Звіт, який сьогодні представлений, є надзвичайно ґрунтовним і комплексним. Мені дуже приємно, що саме Рада Європи дотична до того, що всі зацікавлені сторони отримують якісний продукт, який робить дійсний зріз ситуації і надає комплексну оцінку потреб та рекомендації, задля приведення законодавства і практики його впровадження у відповідність до стандартів Ради Європи, зокрема, статті 15 Європейської соціальної хартії», – зауважила заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко у вітальному слові.

Одним із завдань презентації було підтвердити наміри державних органів та інших сторін у виконанні дорожньої карти та рекомендацій, наданих у звіті за результатами оцінки потреб.

Заступниця міністерки соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, як і Голова підкомітету з питань соціального захисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Сергій Гривко висловили свою підтримку у цьому питанні:

«Хотілося б підтвердити налаштованість Міністерства соціальної політики в подальшій активній співпраці в даній сфері. Україна протягом останніх 10 років вела активну законотворчу діяльність в сфері покращення ситуації із соціальними правами людей з інвалідністю відповідно до статті 15 Європейської соціальної хартії. Тим не менше, багато питань ще досі актуальні»,- сказала Ольга Ревук.

«Цей звіт допоможе нам у написанні законопроектів та прийнятті рішень, які покликані покращити соціальну сферу в Україні. Наш Комітет намагається втілювати і вдосконалювати європейський досвід, відображаючи це в наших діях», – підтримав важливість звіту Сергій Гривко.

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич зауважив, що звіт неймовірно важливий, а ті рекомендації, які обговорювалися протягом заходу, обов’язково підсилять його:

«Ситуацію в Україні можна охарактеризувати цитатою зі звіту, який презентовано: «У галузі соціальних прав однією зі сфер, що найбільше потребує подальших зусиль, є сфера прав осіб з інвалідністю, в якій українські нормативні акти не повністю відповідають європейським вимогам, а реалізація на практиці цих прав знаходиться ще далі від європейських стандартів», – сказав пан Сушкевич.

За модерування менеджерки проєктів Департаменту Європейської соціальної хартії Ради Європи Маргарити Галстян міжнародна експертка проєкту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» Моніка Смуш-Кулеша та національні експерти Проєкту Максим Щербатюк та Богдан Мойса презентували звіт, який описує недоліки та містить рекомендації для покращення та кращого застосування законодавства України та змін на практиці з метою забезпечення розвитку та захисту соціальних прав людей з інвалідністю.

Звіту охопив інформування про відповідні європейські стандарти у питанні прав осіб з інвалідністю відповідно до статті 15 Європейської соціальної хартії, огляд результатів (зокрема нормативно-правової бази), висновки, загальні та конкретні рекомендації та дорожню карту.

За результатами обговорення звіту Маргарита Галстян повідомила, що протягом тижня зацікавлені сторони зможу сформулювали рекомендації, які будуть враховані та доповнять фінальну версію звіту.

Ознайомитись з попереднім звітом можна українською та англійською мовами.

__

Захід організовано проєктом Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні», який впроваджується протягом двох років, починаючи з 1 серпня 2019 року, у сфері розвитку та захисту соціальних прав людей, а саме прав людей з інвалідністю (ст. 15 Європейської соціальної хартії (Хартія), прав осіб літнього віку (ст. 23 Хартії) та прав дітей (ст. 7 та 17 Хартії).

Офіс Ради Європи в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*