Про навчальні семінари з метою реалізації вимог «Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» і вирішення проблемних питань у сфері безбар’єрності

Про навчальні семінари з метою реалізації вимог «Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» і вирішення проблемних питань у сфері безбар’єрності. полтава, безбар'єрність, доступність, семінар, інвалідність, person, clothing, man, people, woman, human face, group, crowd, auditorium, dining room. A group of people sitting in front of a crowd

Про навчальні семінари з метою реалізації вимог «Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» і вирішення проблемних питань у сфері безбар’єрності. полтава, безбар'єрність, доступність, семінар, інвалідність

Полтава. З метою розв’язання актуальних проблем осіб з інвалідністю, досягнення фізичної рівності, утвердження і забезпечення їх прав триває реалізація положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю (далі – Конвенція), ратифікованої Законом України від 16 грудня 2009 року № 1767-VI.

Головні напрямки цієї роботи сьогодні викладені у Плані дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, що затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 №1393-р. Конкретні рішення з питань забезпечення архітектурної доступності для кожної особи до кожної з будівель громадського призначення у розрізі вимог Указу Президента України від 03.12.2015 №678 “Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю” прийняті Радою у справах осіб з інвалідністю, що при Кабінеті Міністрів України. Сьогодні від кожного чиновника вимагається впроваджувати безбар’єрність для людей з інвалідністю та забезпечувати їх підтримку.

З цією метою у 2017 року Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації ініціювало проведення короткострокових навчальних семінарів-тренінгів у теми „Актуальні питання державного управління і реалізації чинного законодавства України у сфері вимог «Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» – проблема безбар’єрності”. Семінари відбудуться за участі Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації і представників обласного комітету доступності на базі облдержадміністрації та у виїзному режимі на базі райдержадміністрацій області.

16.03.2017 проведено перший із запланованих семінарів у м. Карлівці.

У семінарі прийняли участь керівник апарату райдержадміністрації (С.А.Барилко), заступник міського голови м. Карлівки (І.В.Грінблат), керівники структурних підрозділів райдержадміністрації і міськвиконкому, голови селищних, сільських рад, директори закладів освіти (спеціальних, загальноосвітніх, дошкільних, професійно-технічних навчальних закладів й позашкільної освіти), закладів охорони здоров’я (ФАПів, АЗПСМ, дільничної лікарні та ЦРЛ), культури, члени районного комітету доступності (всього 111 осіб). Учасників семінару інформували про основи універсального середовища та про ознаки безперешкодної доступності для інтеграції у суспільство і комфортної життєдіяльності осіб з інвалідністю. Із застосуванням матеріалу аудиторських перевірок слухачі ознайомилися зі станом доступності об’єктів соціальної сфери і об’єктів громадського призначення у Карлівському районі. Учасники семінару дізналися про вимоги Українського законодавства у сфері соціального захисту осіб інвалідністю, про завдання комітетів доступності, які діють в області та про участь громадських організацій, що об’єднують осіб з інвалідністю, у процесі реалізації проекту «Безбар’єрна Україна». Усі мали можливість випробувати власну мобільність з пересуванням на інвалідному візку і за допомогою тактильної тростини.

21.03.2017 відбудеться наступний семінар з означеної теми.

Семінар відбудеться для представників Полтавського, Решетилівського й Диканського районів на базі Полтавської облдержадміністрації (м. Полтава, вул. Соборності,45, зелена зала). Програма семінару додається.

1.2._programa_seminaru.pdf   529.93 КБ

Полтавська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*