Про реалізацію прав на здоров’я жінок з інвалідністю

Про реалізацію прав на здоров’я жінок з інвалідністю. чернівецька область, жінка, медична послуга, проект, інвалідність

Реалізацію права на здоров’я жінок з інвалідністю в Україні ускладнює низка проблем, серед яких найбільш значущими є архітектурна недоступність закладів охорони здоров’я, байдуже ставлення і відсутність дій з боку органів державної влади та суспільства з побудови універсального дизайну як зовнішнього середовища (оточуючого середовища, вулиць, транспорту та ін.), так і закладів охорони здоров’я. Неможливість отримання якісних медичних послуг, своєчасної діагностики і лікування на рівні з іншими жінками, відсутність доступності – тягне за собою неможливість реалізації жінками з інвалідністю своїх прав Людини, і веде до дискримінації стосовно них, пише GreenPost.

Медичний персонал не володіє навичками (і не проходить навчання) допомоги та супроводу жінок з інвалідністю, які знаходяться в гінекологічних / пологових відділеннях, а також допомоги щодо особистої гігієни. Дівчата та жінки з інвалідністю протягом довгого часу відчувають на собі вплив стереотипних уявлень стосовно своєї сексуальності та репродуктивних прав, коли їм відмовляють у реалізації їх права на материнство або перешкоджають у реалізації такого права.

В травні цього року ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» розпочала реалізацію проекту «Реалізація права на здоров’я жінок з інвалідністю в Чернівецькій області» за підтримки Міжнародної організації Pact «Пакт Інститут» в Україні, що впроваджує проект «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

Мета проекту – покращити доступ до медичних послуг для дівчат/жінок з інвалідністю та маломобільних груп населення Чернівецької області, та мобілізувати жінок та дівчат цільової групи для захисту своїх прав.

В рамках проекту будуть проведені семінари та тренінги, аудити визначення доступності закладів охорони здоров’я. Жінкам та дівчатам з інвалідністю надаватимуть консультації психолога та лікаря. Будуть підвищені професійні знання лідерок громадського руху та медичних працівників.

Заплановано проведення круглого столу на тему «Реалізація права на здоров’я жінок з інвалідністю в Чернівецькій області» за участю представників органів державної влади, в т.ч. Департаменту охорони здоров’я, медичних закладів, ЗМІ, громадських організацій та ін. Результати проведення аудитів доступності стануть основою обговорення шляхів покращення доступності медичних послуг в області.

Одним із очікуваних результатів проекту – є актуалізація уваги громадськості, керівництва місцевого та державного рівнів органів влади, широкого кола громадськості, жіночих та правозахисних громадських організацій до жінок з інвалідністю, що забезпечить реалізацію прав на здоров’я дівчат і жінок з інвалідністю, гарантованих Конвенцією ООН з прав осіб з інвалідністю.

Валентина Добридіна
Голова ГО “Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю “Лідер”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*