17 липня відбулося чергове засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при Міністерстві закордонних справ України, присвячене питанням інклюзивності та безбар’єрності, співпраці та міжнародної підтримки України в умовах війни.
У засіданні взяли участь Перша леді Олена Зеленська, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, т.в.о. міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василь Шкураков, заступниця міністра закордонних справ Ірина Боровець, радниця-уповноважена Президента України з безбар’єрності Тетяна Ломакіна.
Учасники зустрічі обговорили шляхи імплементації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, ухваленої за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба привітав проведення четвертого засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманітності при МЗС. Він підкреслив, що МЗС створило цей інструмент саме для того, щоб розглядати такі пріоритетні питання, як інклюзивність та безбар’єрність на системній основі і рухатись конкретними діями для впровадження раніше напрацьованих ініціатив.
“Безбар’єрність – це не лише доказ демократичності країни. Ми боремося за кожне життя, за соціальну рівність і за те, щоб країна була повноцінно безбар’єрною. Це є важливим елементом забезпечення прав людини, але не менш важливим на шляху інтеграції України до ЄС. І найбільш важливим для побудови нормальної країни, в якій кожна людина відчуває повагу до себе», — зауважив він.
Дмитро Кулеба наголосив, що зусилля МЗС на цьому напрямі є лише елементом у набагато ширшій політиці інклюзивності та безбар’єрності, яка охоплює всю країну. Він висловив вдячність Першій леді Олені Зеленський за те, що вона є рушійною силою процесу впровадження політики безбар’єрності в Україні.
Міністр підкреслив важливість забезпечення прав осіб з інвалідністю та інших суспільних груп в умовах війни, відзначив перспективи відновлення на засадах безбар’єрності.
Представники дипломатичного корпусу презентували досвід Канади, Данії та інших країн в реалізації програм інклюзивності. У цьому зв’язку важливою темою зустрічі стали перспективи міжнародної підтримки для реалізації конкретних проєктів, спрямованих на інклюзивність та безбар’єрність, а також можливості залучення ресурсів від міжнародних донорів, організацій та урядів.
Урядовці, представники місцевої влади, громадських організацій та дипломатичного корпусу обмінялися думками та висловили пропозиції щодо започаткування нових проєктів, які гарантуватимуть забезпечення інклюзивного права людини на роботу, будівництво та відновлення інфраструктури з урахуванням потреб маломобільних груп, адаптацію освітніх, соціальних та медичних установ, транспортну доступність, розробку та впровадження додаткових інформаційних технологій та комунікаційних стратегій, що забезпечують доступність інформації для всіх суспільних груп.
У заході також взяли участь представники високого рівня Міністерства економіки, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства молоді та спорту, Міністерства у справах ветеранів, голови міських рад Полтави та Бучі, Макарівської селищної ради, профільні громадські організації, представники дипломатичного корпусу, зокрема керівники представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні.
За підсумками засідання члени Ради ухвалили спільну заяву.
Міністерство закордонних справ України