Раїса Панасюк: Працевлаштування людей з інвалідністю потребує комплексного та індивідуального підходу, враховуючи можливості особи, а не обмеження

Раїса Панасюк: Працевлаштування людей з інвалідністю потребує комплексного та індивідуального підходу, враховуючи можливості особи, а не обмеження. доступне середовище, круглий стіл, працевлаштування, робоче місце, інвалідність, person, computer, laptop, clothing, man, human face, people, office building, woman, smile. A group of people looking at a laptop

11 липня 2017 року відбувся круглий стіл «Актуальні питання політики зайнятості людей з інвалідністю» організований Міністерством соціальної політики України спільно з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні. Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк зауважила, що підвищуючи конкурентоспроможність осіб з інвалідністю та створюючи доступне середовище (доступний транспорт, архітектурну та інформаційну доступність) ми створюємо умови для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Працевлаштування людей з інвалідністю потребує комплексного та індивідуального підходу, враховуючи можливості особи, а не обмеження. Дуже важливо нівелювати ментальні бар’єри щодо людей з інвалідністю шляхом проведення масштабних інформаційних кампаній та консультування щодо створення робочих місць. Також було наголошено, що в державних структурах та органах місцевого самоврядування мають виконуватись квоти щодо працевлаштування людей з інвалідністю.

Цікаві пропозиції прозвучали від Олени Іванової, координатора проектів з питань реформ у соціальному секторі, ПРООН, про систему ваучерів на отримання професії, нових навичок, навіть на проходження співбесіди та ін., які базуються на міжнародному досвіді. Ідею про створення “Транзитних робочих місць”, які будуть забезпечувати практикою людей з інвалідністю, випускників Центрів професійної реабілітації запропонував Роман Штогрин, директор Центру професійної реабілітації людей з інвалідністю.

Нам важливо пам’ятати, що люди з інвалідністю, незадіяний ресурс громади.

Багато гарних ідей та пропозицій, які наразі важливо впроваджувати в життя на практиці.

Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю

Урядовий портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*