Результати моніторингу щодо виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю в Чернігівській області

Результати моніторингу щодо виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю в Чернігівській області. конвенція, уповноважений, чернігівська область, моніторинг, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Ірина Жмака провела моніторинг розроблення та виконання Чернігівською обласною державною адміністрацією регіональних планів заходів та програм з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю.

Результати моніторингу засвідчили, що Чернігівською ОДА вживаються заходи щодо створення сприятливих умов для соціальної інтеграції осіб з інвалідністю, забезпечення реалізації їх прав і задоволення потреб нарівні з іншими громадянами, поліпшення умов їх життєдіяльності.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2012 № 706, розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено Програму заходів облдержадміністрації щодо виконання Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року» в Чернігівській області.

Програма враховує результати практичної роботи органів праці та соціального захисту населення області, пропозиції структурних підрозділів облдержадміністрації, громадських організацій, територіальних представництв центральних органів влади в області.

Вона містить 5 розділів з інформацією про:

– основні завдання та пріоритетні напрями щодо реалізації прав інвалідів в області відповідно до Конвенції про права інвалідів;

– стан соціальної підтримки осіб з обмеженими фізичними можливостями в області;

– заходи облдержадміністрації щодо виконання Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів на період до 2020 року» в області.

Координацію та контроль за реалізацією Програми покладено на Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, який здійснює моніторинг виконання завдань та заходів Програми, а також інформування облдержадміністрації і Міністерства соціальної політики України.

Крім того, моніторингом підтверджено виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1073-р.

Розроблені регіональні плани заходів доведені районним державним адміністраціям та здійснюється контроль за їх виконанням.

Узагальнена звітність по регіону своєчасно подається до Мінсоцполітики.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*