Роботодавцям полегшать працевлаштування осіб з інвалідністю, – ЕВА

Роботодавцям полегшать працевлаштування осіб з інвалідністю, – ЕВА. зайнятість, працевлаштування, реєстр підприємств, роботодавець, інвалідність

Так, у планах держави – створити механізм виконання роботодавцями нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, шляхом замовлення послуг чи товарів у підприємств, власниками та працівниками яких є організації осіб з інвалідністю. Знайти цю інформацію про такі організації можна буде у спеціальному реєстрі підприємств, що надають соціальні послуги, працевлаштовують осіб з інвалідністю або забезпечують їх зайнятість.

Ці та інші новації містяться у Плані заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який було затверджено розпорядженням Кабміну №883-р від 4 серпня 2021 року.

Окрім цього, передбачається також цифровізувати деякі адміністративні послуги. На заміну паперовим носіям запровадять електронну форму для реєстрації роботодавців у територіальних відділеннях Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю та подачі звітів про працевлаштування осіб з інвалідністю.

Також планують оптимізувати діяльність Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю в частині підвищення прозорості й відкритості усіх процесів та процедур, а також цільового використання коштів на заходи зі сприяння реальній зайнятості осіб з інвалідністю.

Роботодавцям полегшать працевлаштування осіб з інвалідністю, – ЕВА. зайнятість, працевлаштування, реєстр підприємств, роботодавець, інвалідністьОльга Бойко
Координатор комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації

Основні пропозиції до Плану заходів, які найбільше турбували бізнес, увійшли до фінальної версії документу, і за це Європейська Бізнес Асоціація вдячна представникам Уряду. Більше того, згадані вище зміни пропонується закріпити на рівні відповідних нормативно-правових актів. Насправді у ВРУ вже зареєстровано щонайменше 5 законопроєктів, спрямованих на досягнення економічної безбар′єрності в частині збільшення зайнятості осіб з інвалідністю. Кожен з них містить певні прогресивні положення, але поки що жоден з них, на переконання компаній-членів Асоціації, не відповідає в повній мірі цілям, які ставить перед собою Нацстратегія з безбар’єрності. Саме тому ми сподіваємось, що вже з вересня відновиться робота над консолідацією усіх документів в один законопроєкт.

Довідково: Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Європейська Бізнес Асоціація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*