Розумне пристосування: внесення модифікацій до будівель та робочих приміщень

Розумне пристосування: внесення модифікацій до будівель та робочих приміщень. бар’єр, перепона, працевлаштування, розумне пристосування, інвалідність, text, screenshot, map, design, template, graphic, communication, internet. A close up of a map

«Розумне пристосування» означає внесення, коли це потрібно, в конкретному випадку, необхідних і відповідних модифікацій та коректив, що не становлять непропорційного чи невиправданого тягаря для цілей забезпечення реалізації або здійснення особами з інвалідністю нарівні з іншими всіх прав людини й основоположних свобод.

Правозахисна організація «Права людини» за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» реалізує проект «Забезпечення рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС — адвокація». Відтак, «розумне пристосування» ми розглядаємо як інструмент встановлення рівних можливостей для людей з інвалідністю у сфері зайнятості. В цьому розрізі розумне пристосування має вирішувати велике коло питань, пов’язаних з усуненням бар’єрів та перепон на шляху до працевлаштування.

Експерти Правозахисної організації «Права людини» створили інфографіку, де продемонстрували, які ж заходи розумного пристосування, що стосуються внесення модифікацій та коректив до будівель та робочих приміщень, має реалізовувати роботодавець з метою створення рівних умов праці для людей з інвалідністю.

Серед них:

1. Встановлення пандусу або поручнів

2. Встановлення автоматичних дверей

3. Зміна розміру дверного проходу

4. Перефарбування приміщення в контрастні кольори (для людей з інвалідністю по зору)

5. Зміна висоти розташування полиць

6. Переміщення меблів

Розумне пристосування: внесення модифікацій до будівель та робочих приміщень. бар’єр, перепона, працевлаштування, розумне пристосування, інвалідність

Слід зазначити, що цей перелік не є вичерпним. Потрібно пам’ятати, що заходи з розумного пристосування мають враховувати індивідуальні потреби конкретного працівника з інвалідністю.

Інформаційний матеріал був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Зміст цієї статті є виключною відповідальністю Правозахисної організації «Права людини» і необов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Проект «Право на працю», Проект Правозахисної організації «Права людини»

LB.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*