Щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації

Щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. тзр, забезпечення, карантин, постанова, інвалідність, building, outdoor, window, skyscraper, city, government building, sky. A large white building

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARV-CoV-2» (зі змінами) (далі – Постанова № 211) визначено заходи щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID – 19.

Зазначеною постановою дозволено роботу суб’єктів господарювання щодо виготовлення та реалізації технічних та інших засобів реабілітації, що дає змогу забезпечувати осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення необхідними засобами реабілітації.

З огляду на зазначене, та з метою недопущення погіршення на період карантину стану здоров’я та умов життєдіяльності осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю органам соціального захисту населення міст та районів області рекомендовано наступне.

У разі самостійного звернення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законного представника до органів соціального захисту населення з метою взяття на облік для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР) та/або видачі направлення для забезпечення ТЗР:

  • при первинному забезпеченні ТЗР особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи – приймати документи для взяття на облік, в тому числі засобами поштового зв’язку;
  • при повторному забезпеченні ТЗР сформувати електронне направлення в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ), оригінал направлення долучити до особової справи, де воно буде зберігатися до подальшого відправлення на підприємство, яке самостійно обрала особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законний представник, а скан – копію направлення направити на обране підприємство. В подальшому відправити зазначені оригінали направлень на обрані підприємства після закінчення карантину.

Оприлюднити каталог технічних та інших засобів реабілітації, перелік підприємств, що відповідають кваліфікаційним вимогам на виготовлення, постачання, ремонт та технічне обслуговування ТЗР, на веб – сайтах органів соціального захисту населення.

Забезпечити прийом договорів на виготовлення та забезпечення ТЗР від підприємств, що здійснюють виготовлення, постачання, ремонт та технічне обслуговування цих засобів, а також актів виконаних робіт та витягів з реєстрів про видані ТЗР, оформлених за допомогою кваліфікованого електронного підпису в електронному вигляді відповідно до законів України «Про електронні довірчі послуги» (зі змінами) та «Про електронні документи та електронний документообіг» (зі змінами). У зв’язку з цим, виділити електронну пошту, на яку будуть надходити зазначені документи.

Провести роз’яснювальну роботу через місцеві засоби масової інформації, друковані видання щодо забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб ТЗР в умовах карантину.

У разі звернення осіб їх прийом буде проводитись виключно з урахуванням належно організованих санітарних та протиепідемічних заходів, з урахуванням вимог Постанови № 211.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Донецька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*