Супровід дитини з інвалідністю у громадському транспорті

Супровід дитини з інвалідністю у громадському транспорті. безплатний проїзд, громадський транспорт, дитина, супровід, інвалідність, person, road, window, riding, clothing, wheel, tire, toddler, auto part. A person riding a bike next to a window

Громадяни, які супроводжують дітей з інвалідністю за законом мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті. Однак трапляються випадки, коли батькові/матері дитини з інвалідністю відмовляють у безплатному проїзді. Мовляв, безплатно може їхати у транспорті лише та особа, яка зазначена у посвідченні, виданому дитині з інвалідністю для отримання соціальної допомоги від держави.

Чи правомірним є таке трактування законодавства – роз’яснює юристка Регіонального центру з надання БВПД у Чернівецькій області Марія Ємельянова.

Це питання чітко регулює Закон України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”. Зокрема, у статті 38-1 мовиться, що транспортне обслуговування осіб з інвалідністю здійснюється на пільгових умовах. Особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї людини, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі). При цьому обов’язково має бути посвідчення чи довідка, зазначені у цьому Законі. У разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видають на безоплатній основі.

За ст. 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.).

У випадку порушення Вашого права на пільговий проїзд у громадському транспорті рекомендуємо звертатися до Державної служби України з безпеки на транспорті (03150 м. Київ, вул. Антоновича, 51; телефон +38 (044) 334-43-04; e-mail: ) або до її територіальних управлінь.

Безоплатна правова допомога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*