Супровід дитини з інвалідністю у громадському транспорті

Супровід дитини з інвалідністю у громадському транспорті. безплатний проїзд, громадський транспорт, дитина, супровід, інвалідність, person, road, window, riding, clothing, wheel, tire, toddler, auto part. A person riding a bike next to a window

Громадяни, які супроводжують дітей з інвалідністю за законом мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті. Однак трапляються випадки, коли батькові/матері дитини з інвалідністю відмовляють у безплатному проїзді. Мовляв, безплатно може їхати у транспорті лише та особа, яка зазначена у посвідченні, виданому дитині з інвалідністю для отримання соціальної допомоги від держави.

Чи правомірним є таке трактування законодавства – роз’яснює юристка Регіонального центру з надання БВПД у Чернівецькій області Марія Ємельянова.

Це питання чітко регулює Закон України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”. Зокрема, у статті 38-1 мовиться, що транспортне обслуговування осіб з інвалідністю здійснюється на пільгових умовах. Особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї людини, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі). При цьому обов’язково має бути посвідчення чи довідка, зазначені у цьому Законі. У разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронний квиток, який видають на безоплатній основі.

За ст. 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн.).

У випадку порушення Вашого права на пільговий проїзд у громадському транспорті рекомендуємо звертатися до Державної служби України з безпеки на транспорті (03150 м. Київ, вул. Антоновича, 51; телефон +38 (044) 334-43-04; e-mail: ) або до її територіальних управлінь.

Безоплатна правова допомога

1 реплік к “Супровід дитини з інвалідністю у громадському транспорті”

  1. Світлана :

    Пасажирка скаржиться на контролерів,які здіснювали перевірку у автобусі №46 приблизно о 14:50 ,пасажирка їхала із дитиною інвалідом та мала посвідчення по догляду за дитиною,при перевірці контролери сказали що пасажирка немає права їхати по даному посвідченні бо там фотографія чоловіка вклеєне.Чи правомірні дії контролерів?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*