У Мінрегіоні розробили пропозиції до Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності

У Мінрегіоні розробили пропозиції до Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності. минрегион, національна стратегія, безбар’єрний простір, моніторинг, проєкт

У Мінрегіоні розробили пропозиції до Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності. минрегион, національна стратегія, безбар’єрний простір, моніторинг, проєкт

У Мінрегіоні розробили пропозиції до проєкту Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Про це повідомив директор Директорату просторового планування Міністерства розвитку громад та територій Євген Плащенко.

Пропозиції стосуються, зокрема:

  • внесення змін до державних будівельних норм;
  • розроблення методичних рекомендацій для проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг;
  • здійснення системного моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності відповідних об’єктів і послуг (за участі громадських організацій осіб з інвалідністю);
  • внесення відповідних змін до законодавства щодо здійснення ефективного контролю за додержанням вимог законодавства, будівельних норм та стандартів, правил щодо доступності (експертними організаціями, виконавцями проєктних та будівельних робіт тощо).

Відтак, за результатами обговорення під час засідання Робочої групи з підготовки пропозицій до проєкту плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Нацстратегії безбар’єрності вирішено узагальнити всі пропозиції від центральних органів виконавчої влади у стислі строки та надати їх Мінрегіону для подальшого врахування. Водночас Євген Плащенко нагадав, що проєкт Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Нацстратегії планується презентувати під час засідання Ради безбар’єрності.

Нагадаємо, у травні Мінрегіон розпочав розроблення Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Свої напрацювання та пропозиції готують також Міністерства та інші органи центральної виконавчої влади. Координує цей процес Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Довідково.

Робоча група з підготовки пропозицій до проєкту Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Мінрегіону. Головою Робочої групи призначено заступницю Міністра розвитку громад та територій України Наталію Козловську. До її складу входять представники Мінрегіону, громадських організацій та профільні експерти.

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, розроблення якої відбувалося в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської, – це перший в Україні системний документ, який передбачає створення безбар’єрного простору у всіх сферах життя.

Рада безбар’єрності – це консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, який був створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської з метою моніторингу та контролю стану виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, а також узгодження складних питань міжсекторальної взаємодії щодо створення безбар’єрного простору.

Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів для розробки Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*